Zavrieť

Porady

bankové účty nesedí mi

nevie mi niekto poradiť ked si vytlačímsúvahu tak tam mám bank. účty v mínuse. ale prečo firma nemá kontokorent čo som mohla robiť zle? neviete poradiť ako sa ovplyvnuje účet 261/221/211 môže byť niečo zle zaúčtované? nestretol sa niekto s takýmto prípadom? čo môžem mať zle?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    timejka200 Pozri príspevok
    nevie mi niekto poradiť ked si vytlačímsúvahu tak tam mám bank. účty v mínuse. ale prečo firma nemá kontokorent čo som mohla robiť zle? neviete poradiť ako sa ovplyvnuje účet 261/221/211 môže byť niečo zle zaúčtované? nestretol sa niekto s takýmto prípadom? čo môžem mať zle?
    Áno je možné, že niečo máš zle zaúčtované. V súvahe máš v jednom riadku spočítane účty 221 a 261. Skontroluj či náhodou nemáš zostatok na účte 261, na začiatok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    timejka200 Pozri príspevok
    nevie mi niekto poradiť ked si vytlačímsúvahu tak tam mám bank. účty v mínuse. ale prečo firma nemá kontokorent čo som mohla robiť zle? neviete poradiť ako sa ovplyvnuje účet 261/221/211 môže byť niečo zle zaúčtované? nestretol sa niekto s takýmto prípadom? čo môžem mať zle?
    Je predpoklad že, ak účty nesedia, niečo nie je správne zaúčtované, takže si vytlač pohyby za rok aj s PS k 1.1.08, možno už prvý zápis-PS, máš zle.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    je možné že je to ovplyvnené tým že ešte pokladnu nemám uplne zaúčtovanú? lebo ked je výber z účtu tak je príjem pokladne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    timejka200 Pozri príspevok
    je možné že je to ovplyvnené tým že ešte pokladnu nemám uplne zaúčtovanú? lebo ked je výber z účtu tak je príjem pokladne
    Áno, samozrejme, ak chceš zostatky na týchto účtoch porovnávať, musíš mať na oboch účtoch všetko zaúčtované.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    dakujem pozriem sa na to možno na začiatku už bola chyba lebo ja som si na bankový účet urobila analytika a niekde som ju vynechala a dala som len obyčajnú 221ku može byť aj zato?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    timejka200 Pozri príspevok
    dakujem pozriem sa na to možno na začiatku už bola chyba lebo ja som si na bankový účet urobila analytika a niekde som ju vynechala a dala som len obyčajnú 221ku može byť aj zato?
    Áno, takto si potom účtovala na dvoch účtoch, popozeraj aj ten účet s analytikou, a ak je to tak, potom nesprávne zápisy preúčtuj na správny bankový účet.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    dnes zaúčtujem pokladnu a uvidím čo to spraví...lebo tam mi berre dokopy 261,221,211 a ked som vybrala z bank. účtu tak musí byť aj príjem do pokladne to je isté však? a možno kôli tomu je tam ten mínus....uvidím

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    čo si mám vytlačiť aby som si to vedela lahšie skontrolovať? robím s MRP WIN PU..tam mi vyhodí aj nespárované účty, niečo nemám dobre aj na 261-ke to musí mať nulový zostatok ak som správne účtovala? lebo na jednej strane mám viac ako na druhej ak si vytlačím zoznam zápisov 261

    bankové účty nesedí mi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.