Zavrieť

Porady

Pokladničný doklad? čo na ňom?

Poprosím o radu. Ak som platca DPH, čo všetko má byť uvedené na pokladničnom doklade? A ak som platca a dostanem kartu s ič dph, tá stará kde bolo dičo zanika?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaskader222 Pozri príspevok
    Poprosím o radu. Ak som platca DPH, čo všetko má byť uvedené na pokladničnom doklade? A ak som platca a dostanem kartu s ič dph, tá stará kde bolo dičo zanika?
    DIČ = daňové identifikačné číslo, t.j. to, ktoré získavaš pri vzniku k registrácii daňovníka - je vyznačené na osvedčení k akej dani - najčastejšie daň z príjmov atď.

    IČ DPH získaš pri registrácii k dani z pridanej hodnoty, t.j. platné sú obe čísla.
    http://www.porada.sk/t15489-ico-dic-...e-a-preco.html

    Na pokladničný doklad sa pýtaš aký - z ERP alebo pokladničný príjmový či výdavkový doklad?

    kaskader222 je offline (nepripojený) kaskader222

    kaskader222
    Otázka znie. Mama má na pokladničnom doklade /z registračnej pokladne/ je platca DPH a všimla som si, že tam má DIČ, nemá tam mať ako platca DPH, IČ DPH? Ja sa do takýchto vecí vôbec nerozumiem.. tak by som rád poradil. Takisto ak je platcom čo má mať na pečiatke? ič dph a ičo? alebo dič a ičo?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaskader222 Pozri príspevok
    Otázka znie. Mama má na pokladničnom doklade /z registračnej pokladne/ je platca DPH a všimla som si, že tam má DIČ, nemá tam mať ako platca DPH, IČ DPH? Ja sa do takýchto vecí vôbec nerozumiem.. tak by som rád poradil. Takisto ak je platcom čo má mať na pečiatke? ič dph a ičo? alebo dič a ičo?
    Všimla si si správne. Ako platiteľ DPH musí mať na pokladničnom doklade z ERP IČ DPH.
    Pečiatku vo všeobecnosti vôbec nemusí mať.
    Platiteľ DPH uvádza na dokladoch /a teda aj na pečiatke by mala mať, ak ju má/ IČ DPH a IČO.
    Ak si klikneš na ten link, čo som Ti vyššie pripla. tak tam je to krásne rozpísané.

    kaskader222 je offline (nepripojený) kaskader222

    kaskader222
    Ďakujem pekne, všetko si to pozriem.
    Takže na 100 % som mala pravdu, aby si to čo najskôr zmenila, ak je platcom DPH, tak na registračnej páske pokladni musí zmeniť to Dič čo má chybné na ič dph a takisto na pečiatku to musí zmeniť.. bo ona tam má dičo. Takže môžem jej to takto povedať, ano? A čo ak platcom je už nejakú dobu a mala to tam takto nesprávne?Ďakujem pekne za rady.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaskader222 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, všetko si to pozriem.
    Takže na 100 % som mala pravdu, aby si to čo najskôr zmenila, ak je platcom DPH, tak na registračnej páske pokladni musí zmeniť to Dič čo má chybné na ič dph a takisto na pečiatku to musí zmeniť.. bo ona tam má dičo. Takže môžem jej to takto povedať, ano? A čo ak platcom je už nejakú dobu a mala to tam takto nesprávne?Ďakujem pekne za rady.
    Určite musí mať minimálne IČO a IČ DPH - môžeš jej to tak povedať. Ak sa zmestí môže mať aj DIČ ale nemusí. Pečiatku môže zmeniť ale nemusí.
    Spôsobila problémy tým, ktorí si odpočítavali DPH z jej dokladov a si to nevšimli /asi si nevšimli, ak ju nikto neupozornil/. Mala skrátka nekompletný doklad, DPH však odviedla, tak principiálne môže dostať nejakú pokutu , ale nemusí...

    Pokladničný doklad? čo na ňom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.