Zavrieť

Porady

Výber z bankomatu

Dobry vecer,
mohli by ste mi poradiť ohľadom výberov z bankomatu. Podľa môjho názoru je potrebne aby sa som mala založený doklad o výbere z bankomatu a následne som ho mohla zaúčtovať ako príjem do pokladne. Je tento môj názor správny alebo nie? Je potrebne uchovávať tieto potvrdenky v rámci učtovania v jednoduchom účtovníctve alebo stačí len označenie na výpisy z banky "výber kartou"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Je potrebné to účtovať cez priebežné položky, samozrejme ak sa vyberá do pokladne. Ak je to na osobnú spotrebu tak to naúčtuj ako VNZD - členenie osobná spotreba. Doklad z bankomatu k tomu je potrebné podložiť. Máš predsa výpis z bú.
    Naposledy upravil mysimis : 12.01.09 at 19:40 Dôvod: úprava textu

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    laruta Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    mohli by ste mi poradiť ohľadom výberov z bankomatu. Podľa môjho názoru je potrebne aby sa som mala založený doklad o výbere z bankomatu a následne som ho mohla zaúčtovať ako príjem do pokladne. Je tento môj názor správny alebo nie? ÁNO Je potrebne uchovávať tieto potvrdenky v rámci učtovania v jednoduchom účtovníctve ÁNO doporučujem alebo stačí len označenie na výpisy z banky "výber kartou" k tomuto vypísať príjmový pokladničný doklad a zaúčtovať .
    ..........
    Naposledy upravil JankaO : 12.01.09 at 19:39

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Ak mi podnikateľ neodovzdá doklad o výbere z účtu, zaúčtujem si výber do priebežných položiek len základe výpisu z bežného účtu.

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    To je samozrejme, že to učtujem cez priebežné položky, len ma zaujíma či v pokladni, musím vystaviť príjmový doklad a podložiť ho touto potrdenkou z bankomatu. Takto to robím doteraz a vyžadujem aby mi podnikateľ tieto potvrdenky odkladal, len neviem či je tento postup správny.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Veľmi často sa stane, že mi výberový lístok podnikateľ nedoloží, tak ho nedoložím ani ja ale PPD vypíšem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    laruta Pozri príspevok
    To je samozrejme, že to učtujem cez priebežné položky, len ma zaujíma či v pokladni, musím vystaviť príjmový doklad a podložiť ho touto potrdenkou z bankomatu. Takto to robím doteraz a vyžadujem aby mi podnikateľ tieto potvrdenky odkladal, len neviem či je tento postup správny.
    Je, a keď podnikateľ ti ich odovzdáva, potom gratuľujem. Si jedna z mála účtovníčok, ktorej sa podarilo "vychovať" svojich klientov, aby si mala čo všetko v poriadku.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    či máš doklad z bankomatu alebo nie, vieš podľa výpisu z BU o čom máš účtovať, aj keď ti ho nedonesie, vystav PPD a keď dokald máš prilož, keď nie budeš mať sólo PPD
    bankomat má voľbu aj bez potvrdenky

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    Ešte by som mala jednu otázku ohľadom prefocovania dokladov. Každy doklad prefotim a zakladam, aby sa zachoval v účtovnictve. Zaujima ma ako mam uchovať doklad, ktory je už vyblednutý a keď ho prefotim nie je čitateľný. Čo mám urobiť aby som mohla niekedy, kontrole dokazať sumy na doklade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.