Zavrieť

Porady

Zlá výška úhrady faktúry

Ahojte.

Ako zaúčtovať úhradu vo výške 21,58€, ktorá bola uhradená pred dodaním faktúry na základe trvalého príkazu? Faktúra je vystavená na 21,57€, teda rozdiel je 1 cent.

Zaúčtovať 21,57€ ako VOZD a 0,01€ ako VNZD a následne spárovať iba 21,57€ s dotyčnou faktúrou? Len ako to v Money S3 urobiť?

Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    Ja by som uhradila 21,57 bez účet, a ten rozdiel, ktorý ti vznikol by som spárovala cez interné doklady, ako nejaký vzniknutý rozdiel

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    r.galovic Pozri príspevok
    Ahojte.

    Ako zaúčtovať úhradu vo výške 21,58€, ktorá bola uhradená pred dodaním faktúry na základe trvalého príkazu? Faktúra je vystavená na 21,57€, teda rozdiel je 1 cent.

    Zaúčtovať 21,57€ ako VOZD a 0,01€ ako VNZD a následne spárovať iba 21,57€ s dotyčnou faktúrou? Len ako to v Money S3 urobiť?

    Ď.
    V bankovom doklade dáte cez variabilný symbol tzv trojbodku faktúru v správnej výške na tiahnete do dokladu, sumu prepíšete o jeden cent vyššiu dáte OK ... otvorí sa vám okno s upozornením ... dáte OK ... otvríte zaúčtovanie tam budú dva riadky ... riadok s 1 centom preúčtujete na VNZD a do popisu výdavok NZD - peplatenie FA

    cez INT doklady nič neučtujte v JU by to robilo len paseku.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Alexa.k Pozri príspevok
    V bankovom doklade dáte cez variabilný symbol tzv trojbodku faktúru v správnej výške na tiahnete do dokladu, sumu prepíšete o jeden cent vyššiu dáte OK ... otvorí sa vám okno s upozornením ... dáte OK ... otvríte zaúčtovanie tam budú dva riadky ... riadok s 1 centom preúčtujete na VNZD a do popisu výdavok NZD - peplatenie FA

    cez INT doklady nič neučtujte v JU by to robilo len paseku.
    Ahoj.

    Mne to upozornenie, keď dám vyššiu sumu ako na hradenom doklade vôbec nevyhadzuje.
    Nadrzovku mi to zaúčtuje do peňažného denníka v zlej výške, ale vyriešil som to tak, že až v peňažnom denníku som dal ten dotyčný riadok rozúčtovať na dva riadky.

    Ďakujem všetkým

    Zlá výška úhrady faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.