Zavrieť

Porady

Danove priznanie-dan z pozemkov

Dobry den poradaci :-)
V roku 2008 sme nadobudli pozemok teda k 1.1.2009 sme zapisani ako majitelia danej nehnutelnosti. Takze podavame danove priznanie... A tu je moj problem. Nas pozemok je v podstate zlozeny z 2 parciel, pricom jedna parcela je orna poda a druha su ostatne plochy. Na 1 danove priznanie nie je mozne priznat viac ako 1 druh pozemku ( znamena orna poda, trvale travne porasty atd)
To znamena, ze ked mam 2 druhy pozemkov na 1 LV podavam 2 danove priznania, pre kazdy druh zvlast???
Resp. v pouceni je pisane:
"Pri väčšom počte pozemkov rôzneho druhu treba údaje o jednotlivých druhoch pozemkov uvádzať na samostatných prílohách."
Väcsi pocet = viac ako 1?
Fakt nechapem co su potom prilohy
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    Mimka21 Pozri príspevok
    Dobry den poradaci :-)
    V roku 2008 sme nadobudli pozemok teda k 1.1.2009 sme zapisani ako majitelia danej nehnutelnosti. Takze podavame danove priznanie... A tu je moj problem. Nas pozemok je v podstate zlozeny z 2 parciel, pricom jedna parcela je orna poda a druha su ostatne plochy. Na 1 danove priznanie nie je mozne priznat viac ako 1 druh pozemku ( znamena orna poda, trvale travne porasty atd)
    To znamena, ze ked mam 2 druhy pozemkov na 1 LV podavam 2 danove priznania, pre kazdy druh zvlast???
    Resp. v pouceni je pisane:
    "Pri väčšom počte pozemkov rôzneho druhu treba údaje o jednotlivých druhoch pozemkov uvádzať na samostatných prílohách."
    Väcsi pocet = viac ako 1?
    Fakt nechapem co su potom prilohy
    Dakujem
    Prečo by si mala podávať 2 daňové priznania, podáš 1 daňové priznanie a priložíš si také prílohy, ktoré potrebuješ v tvojom prípade potrebuješ ešte 1 prílohu na pozemok - ostatné plochy, keďže za každý druh pozemku sú iné sadzby. To by bolo zbytočné vypisovanie, veď ide o jedno číslo listu vlastníctva,ktorý je tiež prílohou k DP. Aj keby si mala 2, 3, 4 listy vlastníctva tak podávaš jedno DP.

    Mimka21 je offline (nepripojený) Mimka21

    Mimka21
    Ok, takze podavam 1 DP, kde vypisujem zakladne udaje + udaje k pozemku a este raz rovnaky harok pre pozemok, len to bude uz ako priloha. Chapem to dobre, ?
    dakujeeem

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    Áno, chápeš to dobre, podávaš 1, ktoré vypíšeš tvojimi osobnými údajmi a pridávaš toľko príloh, koľko potrebuješ.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    dobry den, koncom roka sme s priatelom kupili ornu podu, 2877 m2, za 10.000sk. 1/2 je moja a 1/2 priatelova. prave som pocuvala radio, kde hovorili o tom, ze zajtra je posledny den na podanie danove priznania z nehnutelnosti. a vtedy mi napadlo, za aj my podla vsetkeho musime podat DP, nie? dakujem za radu. erika

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    *agatha* Pozri príspevok
    dobry den, koncom roka sme s priatelom kupili ornu podu, 2877 m2, za 10.000sk. 1/2 je moja a 1/2 priatelova. prave som pocuvala radio, kde hovorili o tom, ze zajtra je posledny den na podanie danove priznania z nehnutelnosti. a vtedy mi napadlo, za aj my podla vsetkeho musime podat DP, nie? dakujem za radu. erika
    Na katastri už zápis prebehol? Máte už aj listy vlastníctva?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pokiaľ ste boli do 31.12.2008 vlastníkmi a boli ste zapísaní aj na KN tak áno. Pokiaľ ste do konca roku neboli vlatníkmi aj na KN, tak nie

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ano, mame uz aj list vlastnictva - jeden. musim podat aj ja, aj priatel, kedze list vlastnictva je len jeden? alebo poda len jeden z nas? dakujem pekne.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keďže ste vlastníci dvaja, podávate obaja aj daňové priznanie. Zajtra je naozaj posledný termín na jeho podanie.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    dakujem za odpovede.v zivote som nevypisovala danove priznanie z nehnutelnosti, tak si na to idem sadnut a nieco vymysliet.dakujem.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Niekde su velmi ustretovi a vypisu to aj za teba, resp. hodia do PC a je to rychlejsie. Stretla som sa tym uz v dvoch obciach. Zajtra je vsak posledny den, tak tazko povedat - pravdepodobne budu mat dost prace...

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    mozete mi prosim este poradit ktore tlacivo mam vypisat? DP k dani z prevodu a prechodu nehnutelnosti? som stratenaa...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.