Zavrieť

Porady

predaj inv.majetku

Dobrý deň, veľmi prosím o pomoc. Mám problém. Firma nakupila zariadenie kuchyne v auguste. Faktúra bola vystavená v tom istom mesiaci. Zariadenie bolo pripravené na prevádzku v októbri, ale nastal probblém. Firma nezačala prevádzkovať kuchyňu, lebo priestory reštaurácie prenajímateľ dal inej firme. Preto sme prefakturovali zariadenie firme. Faktúru od dodávateľa som zaúčtovala na úče 042xx / 321xx. Vystavenú faktúru som zaúčtovala ako predaj IHM na účet 311xx/ 641. Nemôžem v tomto prípade si zjednodušiť účtovanie tak, že dod.fa. zaúčtujem len na 501 a náväzne odber.fa. na účet 601. ???Vôbec sa neviem pohnúť, prosím, poraďte, veľmi čakám na odpoveď. Vopred ďakujem. Maja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maria58 Pozri príspevok
    Dobrý deň, veľmi prosím o pomoc. Mám problém. Firma nakupila zariadenie kuchyne v auguste. Faktúra bola vystavená v tom istom mesiaci. Zariadenie bolo pripravené na prevádzku v októbri, ale nastal probblém. Firma nezačala prevádzkovať kuchyňu, lebo priestory reštaurácie prenajímateľ dal inej firme. Preto sme prefakturovali zariadenie firme. Faktúru od dodávateľa som zaúčtovala na úče 042xx / 321xx. Vystavenú faktúru som zaúčtovala ako predaj IHM na účet 311xx/ 641. Nemôžem v tomto prípade si zjednodušiť účtovanie tak, že dod.fa. zaúčtujem len na 501 a náväzne odber.fa. na účet 601. ???Vôbec sa neviem pohnúť, prosím, poraďte, veľmi čakám na odpoveď. Vopred ďakujem. Maja
    Tebou uvedené riešenie nie je správne. Keď ide o DHM tak predsa nemôžme účtovať ako materiál (501). Z účtu obstaranie (042) treba po predaji sumu preúčtovať na 541.

    maria58 je offline (nepripojený) maria58

    maria58
    Ďakujem za rýchlu radu, tiež som si myslela, že je to riadna hlúposť účtovať to na 501. Je fajn, že existuje porada a dobrí ľudia. Vďaka. Maja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.