Zavrieť

Porady

Dlhodobý nehmotný majetok

Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť. Prevzala som účtovníctvo jednej firmy po účtovníčke, ktorá prieskum trhu na vyššiu sumu zaúčtovala ako dlhodobý nehmotný majetok, čo nie je správne. Jeden prieskum trhu je z roku 2007 a druhý zo začiatku roku 2008. Za tieto prieskumy sa robili aj odpisy. Konateľ firmy by ale chcel, aby sa teito prieskumy dali do nákladov jednorazovo, nie odpismi, teda to chce vybrať z DNM firmy. Dá sa to ešte urobiť? Ak áno, tak akým spôsobom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Polly404 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť. Prevzala som účtovníctvo jednej firmy po účtovníčke, ktorá prieskum trhu na vyššiu sumu zaúčtovala ako dlhodobý nehmotný majetok, čo nie je správne. Jeden prieskum trhu je z roku 2007 a druhý zo začiatku roku 2008. Za tieto prieskumy sa robili aj odpisy. Konateľ firmy by ale chcel, aby sa teito prieskumy dali do nákladov jednorazovo, nie odpismi, teda to chce vybrať z DNM firmy. Dá sa to ešte urobiť? Ak áno, tak akým spôsobom?
    Rok 2008 si myslím nie je problém. Na rok 2007 by možné riešenie bolo podanie DDP.

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    A v roku 2008 treba vystornovať odpisy a obstaranie majetku(mínusovým zápisom) a dať všetko jednorazovo na 518? Ešte som nič také nerobila. Bolo by to správne?

    Dlhodobý nehmotný majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.