Zavrieť

Porady

Tarifná mzda

Zdravím, som nová a súrne by som potrebovala poraďiť....
takže zamestnanec je odmeňovaný tarifnou mzdou, takže mu patrí aj náhrada za sviatok, ktorý pripadol na pracovný deň... Má firma nárok na krátenie jeho mzdy???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bsp1 je offline (nepripojený) bsp1

    bsp1
    Podstatne je ako je definovana tarifna mzda v internom mzdovom predpise. Nahrada za sviatok patri, ak sviatok padol na pracovny den (nahrada moze vyplatena aj vo vyske mesacnej mzdy, nemusi byt dovolenkovym priemerom). Vsetky tieto detaily by mali byt definovane v internom predpise.Zakonnik prace termin tarifna mzda nepozna. Tento termin sa pouziva v niektorych systemoch odmenovania. Taktiez moznosti kratenia by mali byt popisane v internom predpise. Ale vo vseobecnosti firma moze kratit mzdu, ak ma suhlas zamestnanca. Inak sa krati skor nadtarifna zlozka mzdy (ktora sluzi na zvysenie vykonnosti) pripadne sa na zaklade vyhodnotenia nenavrhne vyplata nadtarifu v plnej vyske. Na jednoznacnu odpoved by som potrebovala detailnejsie informacie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.