Zavrieť

Porady

Alergia nevie nikto na čo

Dobrý deň, nevieme si už naozaj rady.Moja dcéra má 5 rokov je alergička, vlastne všetci v rodine sme alergici, každý na niečo iné.Ide o to že dcéra bola dá sa povedať čo sa týka alergie celkom Ok až do leta minulého roka.Od kedy sme boli pri mori v chorvátsku(chodíme pravidelne každý rok) sa jej postupne zhoršoval stav pokožky, začalo to pred dovolenkou, prekonaním šarlachu, následne alergiou na dovolenke na slnko, možno na krém, nevieme.Samozrejme všetko jej postupne mizlo,no asi pred 2 mesiacmi sa jej začal robiť "ekzém" na pravej dolnej končatine na lýtku, ten sa doteraz zváčšuje a vyzera to naozaj zle, postupne sa jej to začalo presúvať aj na horné končatiny, 2 ekzémy v priemere 2-3 cm, na jednej aj druhej ruke + ta spomínaná noha. Skúšali sme všetko, boli sme aj na niekoľkých kožných oddeleniach, výsledok dieta. Dodržujeme to ale ten ekzém ostáva a zväčšuje sa, skušali sme aj rôzne mastičky.Stretol sa už niekto s takýmto prípadom?Prosím poradte čo treba ešte skúsiť.
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nie je ten atopický exém? http://www.prirodnilekarna.cz/e4aca3...f841f1dd2.aspx alebo http://www.potravinova-alergie.info/...-exem-leky.php lebo môj priatel ma tiež zrovna tento a dermatológ mu povedal,že to spôsobuje zlatý streptokok a treba si dať urobiť na neho vyšetrenia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Môže to byť aj atopický ekzém a je možné,že to spôsobuje aj helikobakter v žalúdku....pri ňom bývajú sprievodné kožné problémy...aj kamarátka má ekzém a lieči na na helikobaktera...
0 0
kilo kilo

kilo je offline (nepripojený) kilo

Pravdepodobne áno, ta koža v postihnutých miestach vyzera strašne, na nohe to ma priemer asi 5 cm je to suche a drsné, dcéra má aj občas nepravidelnú stolicu, hlavne takú tvrdú, lékári tvrdia že je to alergia na stravu.
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

Aj môj syn mal podobné problémy vo veku cca 3-4 roky. Lekárka mu striedala mastičky, jedna smradľavejšia ako druhá (ichtyolová s nejakou rybacou....) no strašné. Keď som sa pýtala či nie je niečo menej "voňavé" predsa len, chodil do škôlky, a prať to, no... Uzavrela to tým, že mám jedno s čím ho natieram a môžem aj indulonou. Nekomentujem. V knihe od M.Trebenovej Zdravie z Božej lekárne som sa dočítala, že na kožné problémy exémy a pod. je dobrý nechtík lekársky. Kúpila som masť s nechtíkom lekárskym (od bylinkára na trhu) a neviem či vďaka tomu, alebo tam zohrali úlohu aj iné faktory, ale ukľudnilo sa to. Predsa len je to cca 15 rokov. Syn je alergik dodnes, ale kožné prejavy nemá. Neviem či ti tento príspevok pomôže a nechcem tým tvrdiť, že treba ignorovať rady lekára, len možno skúsiť aj niečo, čo sa osvedčilo aj starým mamám.
Naposledy upravil KIKA16 : 14.01.09 at 07:58
0 0
radik999 radik999

radik999 je offline (nepripojený) radik999

ahoj, odporúčal by som diétu, ak by sa stalo, že zje nieco pikantné alebo nie diétne, ihneď alebo čím skôr užiť klasícké živočíšne uhlie, aby detoxikovalo organizmus, mám s tým vlastnú skúsenosť a môžem potvrdiť len pozitívne výsledky.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Aku ma liecbu? Ma len maste alebo aj tabletky? Dieta je dolezita, ale vela robi aj psychicky stav, staci mierna zataz v krizovom obdobi a cely stav sa zhorsuje.
Moje skusenosti s alergiou a atopickym ekzemom pri zhorsenom stave: prisna dieta(nekorenene, nic kysle - ani acidko, ani kysle uhorky, ziadna kysla kapusta, nic s octom, ziadna cokolada,orechy, rajciny, jahody atd. urcite aj vy mate zoznam rizikovych potravin - ked sa stav stabilizuje, postupne zavadzanie jednotlivych zakazanych potravin - pomoze niekedy rozlisit naco reaguje alergicky, kupat minimalne, postihnute miesto pokial mozno vobec nemacat, jedine vo vode s pripravkami na zlepsenie stavu, z oblecenia vylucit, vsetko co ma chlpky a umele vlakno - dost narocne, ale uz som sa stretla aj so specialnymi obvazmi, ktore toto splnaju a chrania tak kozu. Popri tom uzivat antialergika a mastit. Na zaciatok sa nebat kortikoidov - velmi dobre zaberaju a po zlepseni sa postupne vysadia a potom staci kozu udrziavat aj inymi mastami. Mozno mate toto vsetko za sebou, skusali ste asi toho dost.
V Bojniciach posobil vynikajuci koziar - MuDr. Hemza - mozno tam este stale je, neviem, ten pomohol aj v stavoch, kde si mnohi nevedeli rady.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

KIKA16 Pozri príspevok
Aj môj syn mal podobné problémy vo veku cca 3-4 roky. Lekárka mu striedala mastičky, jedna smradľavejšia ako druhá (ichtyolová s nejakou rybacou....) no strašné. Keď som sa pýtala či nie je niečo menej "voňavé" predsa len, chodil do škôlky, a prať to, no... Uzavrela to tým, že mám jedno s čím ho natieram a môžem aj indulonou. Nekomentujem. V knihe od M.Trebenovej Zdravie z Božej lekárne som sa dočítala, že na kožné problémy exémy a pod. je dobrý nechtík lekársky. Kúpila som masť s nechtíkom lekárskym (od bylinkára na trhu) a neviem či vďaka tomu, alebo tam zohrali úlohu aj iné faktory, ale ukľudnilo sa to. Predsa len je to cca 15 rokov. Syn je alergik dodnes, ale kožné prejavy nemá. Neviem či ti tento príspevok pomôže a nechcem tým tvrdiť, že treby ignorovať rady lekára, len možno skúsiť aj niečo, čo sa osvedčilo aj starým mamám.
Áno,súhlasím...nei vždy je nutná len liečba liekmi a mastičkami od lekára...no Indulona,najmä červená je účinná na kožné problémy...
0 0
kilo kilo

kilo je offline (nepripojený) kilo

DCERA MA PRISNU DIETU, TAKZE VSETKO CO JE ALERGENNE S POTRAVIN MA VYLUCENE, DOKONCA NEMOZE ANI PECIVO, LEN SOJOVE ROZKY, ALEBO KUKURICNY CHLIEB, CO A TÝKA MASTICIEK, JE PRAVIDELNE KREMOVANA SEBA MED, BERIE PRAVIDELNE OD NARODENIE aerius, . V POSLEDNEJ DOBE SA TO UZ VOBEC NEZLEPSUJE, TAKTIEZ SA DAVALA MAST ADVANTAN, TAKTIEZ TROCHA ZABRAL DOKONCA AJ FRAMIKOIN, KUPE SA TAAKTIEZ V OLEJI. a TAKTIEZ SME JEJ DAVALI DAVKY BIOPTRONOVOU LAMPOU. DOST VELA SA TU PISE NAPR. O INDULONE NA ALERGIE, SKUSIME AJ TO A UVIDIME CO SA BUDE DIAT DALEJ, CHECEM SA OPYTAT NA CAS KEDY BY TO MOHLO USTUPOVAT, POKIAL BY SME REGISTROVALI ZLEPSENIE?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ja si myslím,že je to veľmi individuálne...moja kamarátka má obdobie,kedy je bez problémov a potom stačí stres alebo príde do kontaktu s alergénom a bum...má to nazad...a trvá jej dosť dlho,kým sa opäť z toho dostane...tiež má prísnu diétu...skúšala všeličo...hlivu ustricovú,kozie mlieko,no ak pomohlo,tak na chvíľu...no chodí každý rok k moru a tam jej to zázračne zmizne...
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Píšeš tu o kožnej lekárke...znamená to že u alergologičky ste neboli???
Na atopický ekzém sa odjakživa používala MODRÁ indulona nie červená...
Môže to byť nejaká skrížená alergia, ale na všetko by Ti mala dať odpoveď alergologička...z dotykových testov aj krvných...ak ste to absolvovali, tak napíš viac.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ja som sa dočítala o červenej indulone...nebudem sa hádať...dočítala som sa,je účinná na viacero kožných ochorení vrátane atopického ekzému...po prečítaní som si ju kúpila...hoci nemám žiadne kožné ochorenie,len mám teraz v zime veľmi vysušené ruky...to je všetko....
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Dcére sa tiež teraz urobili na rukách také suché miesta s malými červenými škvrnkami. Keďže je vonku chladno a mrazivo, a tiež mám problémy so suchou pokožkou pripisujem to hlavne chladu a mrazu. Mne sa na takéto kožné problémy osvedčil jeden recept od kožnej lekárky. Mala som niekedy dávno alergickú reakciu na biseptol spojený s užitím citrónu. Dcére som niekoľko dní vysušovala ruky harmančekom a potom 2 x denne mastila s calciovou mastičkou. Po pár dňoch sa jej to pekne preliečilo.
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
PRESNE-červená indulona!Moja neter mala (teraz je už dospelá) atopický ekzém.Chodila už ako 2 ročná z nemocnice do nemocnice,dávali (teda skúšali) jej všelijaké mastičky-až jedna MUDRA lekárka poradila červenú indulonu.Až konečne tá jej zabrala!!!!No,trpí na atopický ekzém aj moja najmladšia 9 ročná dcéra.Viete čo jej pomáha?No predsa červená indulona!!!!!Ekzém má na nohách-lýtkach.Každý večer jej to natieram červ.indulonou,ale,iba vtedy ak sa jej to objaví.Napr.má aj pol roka pokoj,ale ak zje viac čokolády-znova sa jej začne tvorit!Stačí pár dní natierat a ekzém zmizne.Naozaj záleží na tom čo alergénne zje!!!!!!!!Vela štastia a skoré vyzdravenie.......
0 0
ignis1 ignis1

ignis1 je offline (nepripojený) ignis1

Mojej známej dcéra má podobné problémy a zistili jej (musím podotknúť, že po dlhej dobe) celiakiu.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Modrá indulona je univerzálna, premasťuje, pH je neutrálne...
Červená indulona je dezinfekčná...síce chráni pred mikroorganizmami z vonku, ale obsahuje tiež dezinfekčnú prísadu...skús si ju natrieť na mokvajúcu ranu!!!
Mám atopický ekzém už 28 rokov...skoro od narodenia...viem o čom hovorím.
Atopický ekzém nie je len suchá šupinatá pokožka, sú to aj mokvajúce "mapy" na koži...hlavne v laketných jamkách a podobných miestach...pekne to štípe aj bez dezinfekcie.

Suchá koža môže signalizovať aj nedostatok draslíka. Treba začať jesť banány, sušené marhule a slivky, strukoviny...každý deň, nie len jedenkrát do týždňa.

OKAA - keď dcérka zje viac čokolády, vyhodí sa jej ekzém...natieraš to červenou indulonou a dcéra ďalej papá čokoládku? Alebo načas s čokoládou prestane? ...tak čo jej pomáha? indulona alebo absencia alergénu?

Spor červená kontra modrá indulona sa dá vyriešiť jednoducho "googlením"...je tam pár článkov :-)
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Jemine a nie je to jedno?? modrá alebo červená...čo zaberie jednému,nemusí zabrať druhému... a zúfalý človek je schopný vyskúšať všeličo...ja som to len medzi rečou spomenula,že som to čítala...a medzi inými tam bol spomenutý aj atopický ekzém...ja som nikomu neradila ju používať...
0 0
kilo kilo

kilo je offline (nepripojený) kilo

Cervene jej jednoznacne pomohla, trvalo to par dni a kozne problemy zmizli, vdaka za rady,.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Červená či modrá,to je otázka.Pre medicínu je typické,že čo je dobré pre jedneho,druheho môže zabiť.1000 x pichnete inejkciu Penicilínu a 1001 pacient dostane anafylaktický šok a ak má šťastie tak to prežije.Ale k veci.2 mesiace liečby ekzému je krátko a udali ste nedostatok udajov o vyšetrovaní.Pokiaľ ste všetci alergici je veľmi pravdepodobné,že alergička je aj Vaša dcéra,má na to genetiku,ktorá sa práve prejavila.Treba spraviť kompletné vyšetrenie na fokusy -infekciu v tele.hrdlo,zuby,stery z krku nosa-,dalej krvný obraz a faktory alergické,z krvi sa dá zistiť aj alergia na kravské mlieko,ale to vyšetrenie nesmie urobiť pediater,len na doporučenie kožného alebo gastroenterologa,ktorý vie vyšetriť aj coeliakiu.Dietovať treba dlhodobe.Celkove treba lieky proti alergii,dlhodobe.U dieťaťa doporučujem aj terenne nastavenie na homeopatickú liečbu,ale až po dovyšetrovaní dieťaťa.Uvedené doporučenie je správne,pokiaľ sa jedná o dg Dermatitis atopica.Pretože podľa opisu sa nedá zistiť o aku dieagnozu sa jedná,mala by byť napísaná na náleze od kožnej lekárke.
0 0
širi1 širi1

širi1 je offline (nepripojený) širi1

na liečenie kožných (a nielen tých) problémov má veľmi dobrý vplyv pán Dedík - liečiteľ, lieči bylinkami, výťažkami, 4.-5.2. by mal byť znova v Ba
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Kde by mal p. Dedik byt v Ba? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať