Zavrieť

Porady

zamestnávanie ZŤP, odvod za nesplnenie povinnosti

Dobrý deň. Tvorím rezervu ohľadom zamestnávania občanov so zdr.postihnutím. Mám dve otázky. Chýbajúci počet zamestnancov so zdravotným postihnutím mi vyšiel 2,05. Mám zaplatiť za dvoch alebo troch zamestnancov ?
V novom ročnom výkaze je zmenený paragraf 65 a už sa neplatí za jedného chýbajúceho trojnásobok min. mzdy ale za každého chýbajúceho odvod vo výške 0,9 násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve SR za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kal.roku, za ktorý ZĽ odvádza... Vie mi prosím niekto zrozumiteľne napísať, koľko mám odviesť ? Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Abdul je offline (nepripojený) Abdul

    Abdul
    Ohľadne počtu zamestnancov- zaokrúhľuje sa matematicky, teda odvod vypočítaš za 2 zamestnancov.
    Celková cena práce, ktorá je odvodená z priemernej mzdy za prvý a tretí štvrťrok 2007 je 25.015,- Sk z čoho 0,9 násobok je 22.513,5 Sk. Takto vypočítaná suma sa zaokrúhľuje na stovky korún smerom nadol a je to suma 22.500,- Sk / 746,86 EUR za 1 zamestnanca.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    mozete mi pls niekto povedat ako sa vypocita kolko pracovnikov TZP by mala firma zamestnavat?

    Dakujem

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    Zisťovali ste už niekto či UP mal v evidencii príslušné % (3,2%) uchádzačov zo zddravotným postihnutím?
    Ako ste to urobili? Telefonicky alebo ste písali list?

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Zo štvrťročného výkazu o práci 2-04 spočítaš priemerný evid.počet zamestnancov vo fyzických osobách / v každom mesiaci osobitne/ a podelíš počtom mesiacov. Alebo ak spočítaš z výkazov po štvrťrokoch tak vydelíš štyrmi. Zaokrúhliš na celé osoby a vynásobíš 3,2%. A dozvieš sa povinný počet zamestnancov so zdravotným postihnutím za kalendárny rok.
    Prepáč, že to takto lopatisticky píšem, ale snáď zrozumiteľne.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Abdul Pozri príspevok
    Ohľadne počtu zamestnancov- zaokrúhľuje sa matematicky, teda odvod vypočítaš za 2 zamestnancov.
    Celková cena práce, ktorá je odvodená z priemernej mzdy za prvý a tretí štvrťrok 2007 je 25.015,- Sk z čoho 0,9 násobok je 22.513,5 Sk. Takto vypočítaná suma sa zaokrúhľuje na stovky korún smerom nadol a je to suma 22.500,- Sk / 746,86 EUR za 1 zamestnanca.
    Teraz som niečo našla.Na novom tlačive stiahnutom z internetu je poznámka, že priemerná mzda ZC za prvý až tretí štvrťrok 2007 je 19 209,- Sk. Celková cena práce je vlastne mzda + odvod za ZĽ vo výške 35,2 %. Spolu je to 25 971. A z toho by malo byť 0,9 % . 23 374 za jedného .
    Je to správne ?

    zamestnávanie ZŤP, odvod za nesplnenie povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.