Zavrieť

Porady

teplota v triedach

Deti po novom roku nastúpili do školy a stretli sme sa s novým problémom.Teplota v triedach.Učitelia sedeli v kabátoch a teplota v triede bola 13 stupňov. Vie niekto nejakú vyhlášku o predpísanej teplote v triedach??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    astra je offline (nepripojený) astra

    astra
    to by aj mňa zaujímalo, lebo môj syn - prvák - mal v triede 14 stupňov a ja som mu neverila. dnes som v škole "urobila vietor" a zrazu sa už dali aj radiátory odvzdušniť a teplota už dúfam bude normálna. takže keby sa to opakovalo, rada by som sa ohnala aj nejakou konkrétnou vyhláškou.

    evula0 je offline (nepripojený) evula0

    evula0
    Vyhl.544/2007, trieda práce 1a, pre chladné obdobie roka optimálna teplota 20-24, prípustná 18-26 stupňov.
    Naposledy upravil evula0 : 14.01.09 at 10:09

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    gabikao Pozri príspevok
    Mozte pohrozit inspekciou alebo hygienou, teplota nesmie klesnut pod 18°C.
    No ja som uz ucila jeden rok pri teplote 11 stupnov a zadstupkyna mi povedala, ze ked je mi zima, mam si dat 3 ponozky do ciziem.
    Ked som povedala, ze nebudem ucit, ked je taka zima, povedala mi- skus-.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    alaya1 Pozri príspevok
    No ja som uz ucila jeden rok pri teplote 11 stupnov a zadstupkyna mi povedala, ze ked je mi zima, mam si dat 3 ponozky do ciziem.
    Ked som povedala, ze nebudem ucit, ked je taka zima, povedala mi- skus-.
    Osobný ochranný pracovný prostriedok zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi, ak nebezpečenstvo (v tomto prípade chlad) nemožno vylúčiť ani obmedziť technickými prostriedkami (v tomto prípade kúrením), prostriedkami kolektívnej ochrany ani metódami a formami organizácie práce

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    erzet Pozri príspevok
    Osobný ochranný pracovný prostriedok zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi, ak nebezpečenstvo (v tomto prípade chlad) nemožno vylúčiť ani obmedziť technickými prostriedkami (v tomto prípade kúrením), prostriedkami kolektívnej ochrany ani metódami a formami organizácie práce
    ... a čo žiaci ? Na nich sa nevzťahuje vyhl.544/2007 ?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    erzet Pozri príspevok
    Osobný ochranný pracovný prostriedok zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi, ak nebezpečenstvo (v tomto prípade chlad) nemožno vylúčiť ani obmedziť technickými prostriedkami (v tomto prípade kúrením), prostriedkami kolektívnej ochrany ani metódami a formami organizácie práce
    No mne zamestnavatel nic neposkytol, radsej si este raz precitaj moj prispevok.
    Odporucam si vyskusat- v triede 11 st. a uc 6 hodin.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Čo na to Úrad verejného zdravotníctva? Skús tam zavolať a posťažuj sa. Pomôže.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    alaya1 Pozri príspevok
    No mne zamestnavatel nic neposkytol, radsej si este raz precitaj moj prispevok.
    Odporucam si vyskusat- v triede 11 st. a uc 6 hodin.
    Ja som si ho prečítal pozorne. Chcel som iba povedať že najskôr sú technické podmienky a potom OOPP (§2, odsk 1 NV SR č. 395/2006 Z. z. o minimálnych požiadavkách na poskytovanie a používanie osobných ochranných prostriedkov). Keď nie je možné zabezpečiť optimálnu teplotu v triedach za súčasného technického poznania tak je zamestnávateľ povinný poskytnúť OOPP a nie "tak sa oblečte". Inak súhlasím s wagnerom.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    veronikasad Pozri príspevok
    ... a čo žiaci ? Na nich sa nevzťahuje vyhl.544/2007 ?
    Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 544/2007 Z. z. je o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Práve som zistil že teplota v triedach sa riadi podľa § 6 Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 527/2007 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež

    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...00&Rocnik=2007

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    veronikasad Pozri príspevok
    ... a čo žiaci ? Na nich sa nevzťahuje vyhl.544/2007 ?
    Na deti sa skôr vzťahuje vyhl. MZ SR č. 527/2007 Z. z. o zariadeniach pre deti a mládež, kde sa hovorí, že v učebniach, kde sa zdržiavajú 4 hodiny a viac, musí byť najmenej 20 st. C. Ďalej sa uvádza, ak zlyháva vykurovanie , môže sa tolerovať len tri dni 18 st. C a len jeden deň 16 st. C.
    Taká je teória a predpisy a ináč je to asi v praxi, ale ak zlyháva komunikácia medzi vedením a zamestnancami, treba asi skutočne zavolať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.