Zavrieť

Porady

Návšteva lekára s dieťaťom, pri polovičnom. prac. úv.

Prosím, vedeli by ste mi poradiť ako je to s doprovodom dieťaťa u lekára pri polovičnom prac. úväzku. Mám nárok na preplatenie 7 dní v roku a na aký počet hodín, môže to byť aj celé 4 hodiny na deň? Dalej tento nárok na 7 dní je bez ohľadu nato koľko detí je v rodine? Samozrejme, že pokiaľ sa dá tak k lekárom chodím s ďeťmi až po 12.00 hod. ale maloktoré ambulancie tak ordinujú.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Viera R. Pozri príspevok
Prosím, vedeli by ste mi poradiť ako je to s doprovodom dieťaťa u lekára pri polovičnom prac. úväzku. Mám nárok na preplatenie 7 dní v roku a na aký počet hodín, môže to byť aj celé 4 hodiny na deň? Dalej tento nárok na 7 dní je bez ohľadu nato koľko detí je v rodine? Samozrejme, že pokiaľ sa dá tak k lekárom chodím s ďeťmi až po 12.00 hod. ale maloktoré ambulancie tak ordinujú.
Áno- § 141 ZP Prekážky v práci odst. 2. písm. c:
c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času, 2. zdravotne postihnutého dieťaťa do zariadenia sociálnej starostlivosti alebo špeciálnej školy; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na desať dní v kalendárnom roku,

d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,

Takže, ak tvoj čas u lekára - potvrdenie je nutné- bol 4 hodiny, tak tie sú ospravedlnené a preplatené priemerkou.

Návšteva lekára s dieťaťom, pri polovičnom. prac. úv.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.