Zavrieť

Porady

Prídavky na dieťa

SOm na MD, môj priateľ /otec ďieťaťa/ pracuje v zahraničí a chcel by si naň uplatniť prídavky v zahraničí. Ďieťa je súdom zverené do mojej starostlivosti. Dá sa to a čo musím urobyť preto aby mi nezobrali rodičovský príspevok?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Damián Pozri príspevok
    SOm na MD, môj priateľ /otec ďieťaťa/ pracuje v zahraničí a chcel by si naň uplatniť prídavky v zahraničí. Ďieťa je súdom zverené do mojej starostlivosti. Dá sa to a čo musím urobyť preto aby mi nezobrali rodičovský príspevok?
    Ďakujem
    Nie veľmi chápem, o čo chce žiadať v zahraničí...

    Veď detské prídavky vypláca náš úrad práce, slovenský. Neviem, či má nárok na nejaké detské prídavky v zahraničí, to si musí preštudovať príslušné zákon v tej krajine, kde pracuje. Ale predpokladám, že skôr asi nemá nárok, keďže dieťa je na slovensku.

    Nemala si na mysli daňový bonus na dieťa?

    A prečo by ti mali zobrať rodičovský príspevok? Ten patrí len tebe.

    Alebo upresni otázku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Chobot, nie je to celkom tak ako píšeš. Ak je matka dieťaťa na rodičovskom príspevku a otec pracuje v zahraničí, výplatu prídavkov náš UPSVaR pozastavuje a žiada, aby si výplatu PnD uplatnili v inom členskom štáte. Len neviem či to platí aj v prípade, ak nie sú manželia...

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    A kde by som to mohla zistiť, lebo na urade ma len nervozne obkriknu a v podstate neviem nič

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Damián Pozri príspevok
    A kde by som to mohla zistiť, lebo na urade ma len nervozne obkriknu a v podstate neviem nič
    Pozastavenie výplaty rodičovského príspevku nesúvisí s PnD, ten sa pozastavuje alebo znižuje od 1.1.09 z iných dôvodov. Ak nedostaneš informáciu na Vašom ÚPSVaS, na stránke www.socpoist.sk je poradňa, napíš dotaz tam. Aj na PORADe je na túto tému veľa príspevkov, skús pohľadať, nemám teraz čas ti to hľadať.
    /k tej "ochote" na vašom úrade - neschopnosť a nevedomosť týchto pracovníkov neospravedlňuje ...Ak nepochodíš u radovej pracovníčky, zaklop na dvere vedúcej/
    Naposledy upravil veronikasad : 16.01.09 at 08:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.