Zavrieť

Porady

zákonné poistenie

Chcem sa spýtaŤ, som živnostník a od 08/08 mám prihlásené auto na Dú, možem si dať do nákladov zákonné poistenie za auto? Nemám auto v majetku firmy. A čo bločky za PHM, opravy auta, ...?
A ešte by som chcela vedieŤ čo sa týka miestnosti podnikania. Robila som komplet reonštrukciu, omietky, maľba, polaha, zariadenie-kancel. nábytok. Čo s Tým?Čo možem dať do réžie, čo do majetku?
ďakujem začiatočníčka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    krajčo je offline (nepripojený) krajčo

    krajčo
    Veľmi prosím o odpoveď, som začiatočníčka a veĽmi by som potrebovala poradiť. Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    krajčo Pozri príspevok
    Chcem sa spýtaŤ, som živnostník a od 08/08 mám prihlásené auto na Dú, možem si dať do nákladov zákonné poistenie za auto? Nemám auto v majetku firmy. A čo bločky za PHM, opravy auta, ...?
    A ešte by som chcela vedieŤ čo sa týka miestnosti podnikania. Robila som komplet reonštrukciu, omietky, maľba, polaha, zariadenie-kancel. nábytok. Čo s Tým?Čo možem dať do réžie, čo do majetku?
    ďakujem začiatočníčka.

    Auto: keď nie je zaradené do obchodného majetku, tak je nárok na paušálne náhrady za ubehnuté kilometre + náhradu za PHM podľa spotreby uvedenej v techn.preukaze. Tá paušálna náhradu už zahrňa všetky výdavky na auto, teda aj PZP, opravy atď...

    To ostatné: Tie priestory máš vo vlastníctve alebo v prenájme? Kancelársky nábytok je v akej hodnote?

    krajčo je offline (nepripojený) krajčo

    krajčo
    ďakujem za odpoveď, takže bločky z tankovania sú len informatívne k CP áno?
    A čo keď živnostník má kanceláriu v mieste bydliska, doma a jazdí autom do kancelárie mimo, ktorú má v prenájme v jednej s.r.o., spolupracuje s nimy na zákazkách. Tieto cesty si može dávať ako pracovná cesta? Ďalej chodí na rozne stretnutia, obhliadky, musí maŤ doklad, že tam bol? Je to jeho práca- projektant elektro.
    A k tej kancelárii- bola to rekonštrukcia miestnosti v rodinom dome, sídlo živnostníka. Kanc.nábytok je vhodnote 20000,- sk. Je to réžia? Krátkodobý majetoK?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.