Zavrieť

Porady

Vypoved

V praci si odpracujeme tri dni v tyzdni,ostatne dva dni nam platia 60% platu. tento stav nam ma trvat dva mesiace..nepodpisovali sme ziadne papiere, stymto nas oboznamili len ustne..nezaujima ich ci stym suhlasime alebo nie.. v tomto rpipade to nevychadza ani minimalna mzda. chcela by som vediet, ak dam vypoved z dovodu zlych platovych podmienok,ci mam narok na odstupne? vo firme pracujem tri roky.. co sa stym da robit? dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vika26 Pozri príspevok
    V praci si odpracujeme tri dni v tyzdni,ostatne dva dni nam platia 60% platu. tento stav nam ma trvat dva mesiace..nepodpisovali sme ziadne papiere, stymto nas oboznamili len ustne..nezaujima ich ci stym suhlasime alebo nie.. v tomto rpipade to nevychadza ani minimalna mzda. chcela by som vediet, ak dam vypoved z dovodu zlych platovych podmienok,ci mam narok na odstupne? vo firme pracujem tri roky.. co sa stym da robit? dakujem za odpoved
    Máte vo firme odbory alebo zástupcu zamestnancov?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vika26 Pozri príspevok
    odbory vo firme nemame,zastupcov sice hej ale oni to neriesia
    Z toho čo si popísala, to vyzerá tak, že zamestnancom vyplácajú neoprávnene 60% platu, mali by platiť náhradu vo výške priemerného platu. Tzn, že nedostávaš celú výplatu, teda zamestnávateľ ti nevyplatiť časť platu. Toto je dôvod na okamžité skončenie PP, pokiaľ zamestnávateľ mešká s vyplatením výplaty alebo jej časti 15 dní po riadnom termíne výplaty. V prípade takého skončenia PP máš nárok na náhradu vo výške 2 mesačného platu (tu sa nohovorí o odstupnom, lebo to nie je odstupné, ale náhrada platu za 2 mesiace).

    Ak to ale prakticky urobíš, s veľkou pravdepodobnosťou ti zamestnávateľ nielenže nevyplatí tú náhradu, ale ti nedá ani plat za posledný mesiac a budeš sa musieť o to súdiť. Tak je to na tebe, či máš na to, aby si sa so zamestnávateľom súdila. Výsledok súdneho sporu je neistý a môžeš ho aj prehrať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.