Zavrieť

Porady

Daňový bonus na deti

Zaujímalo by ma, či sa zdaňuje vo výplate aj daňový bonus na deti, alebo je to plus už k zdanenej čistej výplate. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daary Pozri príspevok
    Zaujímalo by ma, či sa zdaňuje vo výplate aj daňový bonus na deti, alebo je to plus už k zdanenej čistej výplate. Ďakujem.
    Nie, nezdaňuje.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    prosím aká je výška daňového bonusu na jedno dieťa od 1.1.2009, akosi to nemôžem nájsť, ď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lila Pozri príspevok
    prosím aká je výška daňového bonusu na jedno dieťa od 1.1.2009, akosi to nemôžem nájsť, ď.
    19,32 € Od januára-júna.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    chcem sa spytat, moze si manzel neuplatnovat danovy bonus cez zamestnavatela a potom na buduci rok si ho v danovom priznani uplatni v plnej vyske? teda mu ho du preplati.....danove si bude robit sam, aj ked bude mat len prijem od jedneho zamestnavatela....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janka.mo Pozri príspevok
    chcem sa spytat, moze si manzel neuplatnovat danovy bonus cez zamestnavatela a potom na buduci rok si ho v danovom priznani uplatni v plnej vyske? teda mu ho du preplati.....danove si bude robit sam, aj ked bude mat len prijem od jedneho zamestnavatela....
    Môže.

    renataton je offline (nepripojený) renataton

    renataton
    Dobrý večer ja by som sa chcela opýtať či si môžem uplatniť daňový bonus
    ak moje dieťa študent si privyrábal brigádou určitú časť v roku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renataton Pozri príspevok
    Dobrý večer ja by som sa chcela opýtať či si môžem uplatniť daňový bonus
    ak moje dieťa študent si privyrábal brigádou určitú časť v roku.
    Áno môžeš, to, že brigádoval, nemá vplyv na nárok DB.

    Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

    Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac Gaba30
    Mne sa narodila dcéra 2.9.2008. Nárok na daňový bonus za september nemám?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gaba30 Pozri príspevok
    Mne sa narodila dcéra 2.9.2008. Nárok na daňový bonus za september nemám?
    Ďakujem
    Máš. § 33 Zákon o dani z príjmov
    (5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu daňového bonusu daňového bonusu podľa odseku 1 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.
    Ale podstatný je aj príjem.
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume Sk ročne 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
    Naposledy upravil Tweety : 02.02.09 at 20:55

    Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

    Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac Gaba30
    Tweety Pozri príspevok
    Máš. § 33 Zákon o dani z príjmov
    (5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu daňového bonusu daňového bonusu podľa odseku 1 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.
    Ale podstatný je aj príjem.
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume Sk ročne 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
    Mojej známej zomrelo dieťa v decembri 2008. Z Tvojej odpovede dedukujem, že aj ona má nárok na DB za mesiac december a teda za celý rok 2008. ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gaba30 Pozri príspevok
    Mojej známej zomrelo dieťa v decembri 2008. Z Tvojej odpovede dedukujem, že aj ona má nárok na DB za mesiac december a teda za celý rok 2008. ???
    Áno.

    Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

    Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac Gaba30
    Tweety Pozri príspevok
    Áno.
    Ďakujem

    Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

    Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac Gaba30
    Tweety Pozri príspevok
    Máš. § 33 Zákon o dani z príjmov
    (5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu daňového bonusu daňového bonusu podľa odseku 1 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.
    Ale podstatný je aj príjem.
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume Sk ročne 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
    Ale aj tak mi to nedá. V zákone je písané, že za kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky. A začiatok mesiaca bolo 1.9. a dcéra sa mi narodila 2.9.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Gaba30 Pozri príspevok
    Ale aj tak mi to nedá. V zákone je písané, že za kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky. A začiatok mesiaca bolo 1.9. a dcéra sa mi narodila 2.9.
    Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo ..... je v dalsej vete

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Prosím Vás ten daňový bonus 6822,- Sk///2008 je po mesiacoch rovnaká suma, teda myslím 6822/12= ??? alebo bol DB na začiatku roka menší... Ak by ste mohli poradte mi... ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.