Zavrieť

Porady

odvody do socialnej poisťovne

Ahojte,
potrebujem poradiť, som živnostnička z novych zamkov tak živnosť mam založenú tam, ale byvam a pracujem v Nitre no už podnikam viac ako rok a idem sa nahlasiť do socialnej a zdravotnej poisťovne nestači ked sa nahlasim v nitre musím isť kôli tomu do zamkov?
Ďakujem za odpoved.........................................
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Kate.Iv Pozri príspevok
Ahojte,
potrebujem poradiť, som živnostnička z novych zamkov tak živnosť mam založenú tam, ale byvam a pracujem v Nitre no už podnikam viac ako rok a idem sa nahlasiť do socialnej a zdravotnej poisťovne nestači ked sa nahlasim v nitre musím isť kôli tomu do zamkov?
Ďakujem za odpoved.........................................
do sociálnej a zdravotnej sa nenahlasuje len tak...
a vôbec nie kvôli podnikaniu viac ako rok.
Prihlásiť ako szčo do zdravotnej poisťovne ti vzniká dňom získania živnostenského oprávnenia (v tvojom prípade pred viac ako rokom)
Povinnosť registrovať sa do sociálnej poisťovne vzniká po presiahnutí hrubého príjmu (t.j. tržba) 12 násobku minimálnej mzdy. Táto povinnosť vzniká od 1.7. v roku nasledujúcom po roku dosiahnutia takto stanoveného príjmu.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Registračný list môžeš poslať aj poštou, treba priložiť fotokópiu ŽV, do ZP takisto, keď si tam poistená stačí ŽV a výkaz preddavkov na poistné /tlačivo nájdeš na internetovej stránke ZP/. Tiež som z okresu NZ, a všetky doklady posielam poštou alebo emailom, a doteraz som nemala žiadne problémy.
Ale neviem prečo sa chceš prihlásiť teraz, keď už viac ako rok podnikáš. Do ZP by si mala prihlásiť hneď, keď Ti bol bydaný ŽV, do SP od 1.7.2008 keď si mala v roku 2007 príjem vyšší ako 97200,- Sk, keď si mala nizší, tak až od 1.7.2009, keď prekročuješ hranicu príjmu, teraz Ti to neviem povedať, že koľko je to na rok 2008
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Monika predbehla si ma, tak som písala skoro to isté ako Ty
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

u.erika Pozri príspevok
Registračný list môžeš poslať aj poštou, treba priložiť fotokópiu ŽV, do ZP takisto, keď si tam poistená stačí ŽV a výkaz preddavkov na poistné /tlačivo nájdeš na internetovej stránke ZP/. Tiež som z okresu NZ, a všetky doklady posielam poštou alebo emailom, a doteraz som nemala žiadne problémy.
Ale neviem prečo sa chceš prihlásiť teraz, keď už viac ako rok podnikáš. Do ZP by si mala prihlásiť hneď, keď Ti bol bydaný ŽV, do SP od 1.7.2008 keď si mala v roku 2007 príjem vyšší ako 97200,- Sk, keď si mala nizší, tak až od 1.7.2009, keď prekročuješ hranicu príjmu, teraz Ti to neviem povedať, že koľko je to na rok 2008
Hranica príjmu za r. 2008 je 295,5 EUR x 12 mesiacov = 3 546 EUR x 30,126 = 106 827.-Sk
0 0
Kate.Iv Kate.Iv

Kate.Iv je offline (nepripojený) Kate.Iv

ja som nahlasena mne ide len o tie odvody čo tam potrebujem a dokedy sa nahlasiť, takže ked prekročim sumu zárobku 295,5 eur za rok2008, a ak som ju prekročila tak vlastne sa musim nahlasiť, je tam aj neaka lehota po prekročení.
dakujem
0 0
Kate.Iv Kate.Iv

Kate.Iv je offline (nepripojený) Kate.Iv

takže je tam cez sto za 2008, takže už musim platit odvody, a ako teraz zistim kolko - poradte - dakujem..................
0 0
Kate.Iv Kate.Iv

Kate.Iv je offline (nepripojený) Kate.Iv

prosim poradte................
dakujem.....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kate.Iv Pozri príspevok
ja som nahlasena mne ide len o tie odvody čo tam potrebujem a dokedy sa nahlasiť, takže ked prekročim sumu zárobku 295,5 eur za rok2008, a ak som ju prekročila tak vlastne sa musim nahlasiť, je tam aj neaka lehota po prekročení.
dakujem
Do sociálnej poisťovne si podáš výpis z daňového priznania za rok 2008. Tento výpis si povinná podať do 30.06.2009. Ak Si prekročila určený príjem a vychádza Ti platiť odvody do sociálnej poisťovne zo zákona, tieto začneš platiť od 01.07.2009 a sú splatné 08.08.2009. Výška odvodov sa počíta z vymeriavacieho základu.
0 0
Kate.Iv Kate.Iv

Kate.Iv je offline (nepripojený) Kate.Iv

dakujem.....................
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ako sa vypočíta vymeriavací základ do sociálnej poisťovne k 01.07.2008.
Čiastkový základ dane t.j. zisk/2/12?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak v roku 2007 podnikal 12 mesiacov, tak potom je to tak, ako píšeš.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Dobrý večer.
Chcem sa Vás opýtať, čo s tým ak daňovník platil mesačne do SP odvody o 8,- sk vyššie než v skutočnosti mal. Odvody platil od 1.7.2008 t.j. 6 mesiacov. Až teraz sa nato prišlo pri prepočte na eurá.

ďakujem.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

elizabet100 Pozri príspevok
Dobrý večer.
Chcem sa Vás opýtať, čo s tým ak daňovník platil mesačne do SP odvody o 8,- sk vyššie než v skutočnosti mal. Odvody platil od 1.7.2008 t.j. 6 mesiacov. Až teraz sa nato prišlo pri prepočte na eurá.

ďakujem.
Požiadaj o vrátenie preplatku.
0 0
susana28 susana28

susana28 je offline (nepripojený) susana28

katjab Pozri príspevok
Ako sa vypočíta vymeriavací základ do sociálnej poisťovne k 01.07.2008.
Čiastkový základ dane t.j. zisk/2/12?
A ak podnikal od polovičky februára 2008? POtom to bude základ dane/2/11?
0 0
susana28 susana28

susana28 je offline (nepripojený) susana28

Aljok Pozri príspevok
Hranica príjmu za r. 2008 je 295,5 EUR x 12 mesiacov = 3 546 EUR x 30,126 = 106 827.-Sk
Do hrubého príjmu sa zaratáva len príjem zo živnosti alebo aj zo závislej činnosti?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Len zo živnosti.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

susana28 Pozri príspevok
A ak podnikal od polovičky februára 2008? POtom to bude základ dane/2/11?
Áno.
0 0
susana28 susana28

susana28 je offline (nepripojený) susana28

Aljok Pozri príspevok
Len zo živnosti.
áno t.j. len príjem zo živnosti, alebo áno že aj zo závislej činnosti
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Len zo živnosti.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
susana28 Pozri príspevok
áno t.j. len príjem zo živnosti, alebo áno že aj zo závislej činnosti
Podnikateľ platí odvody len z príjmov podľa §6. Keby si tam zahrnula aj príjmy podľa §5 tak by vlastne došlo k duplicitnému plateniu odvodov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať