Zavrieť

Porady

Platové tarify od 01.01.2009

Dobrý, chcela by som sa poradiť ohladom nových platových taríf vo verejnom záujme: ako sa budú zaokrúhlovať , lebo v zákone je uvedené že plat a zvýšenie platu ide na celé 50 eurocenty nahor ale ako to je s osobným, triednictvom, príplatkom za riadenie atd., tiež sa budú zaokrúhlovať na celé 50 eurocenty nahor alebo len normálne na 2 desatinné miesta, napr. menovaný mal do 31.12.2008 osobný príplatok vo výške 2000,- Sk a od nového roku bude mať: 66,39 alebo 66,50? prosím poradte mi, a ešte jedna otázka, ak má niekto vo verejnej správe nie plat ale stanovenú odmenu tiež sa bude zaokrúhlovať na celé 50 eurocenty nahor ako sú napr. starostovia a zástupcovia obcí, tí majú stanoveny plat zastupitelstvom napr. mali doteraz 30000 a teraz ako 995,82 alebo 996? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Zmenu zákona č. 553/2003 ohľadne zaokrúhľovania nájdeš v zákone č. 474/2008 -všetky zložky mzdy, ktoré tvoria funkčný plat, sa zaokrúhľujú na 0,50 € nahor.
    Ohľadom platu starostu si pozri zákon č. 460/2008.

    suzvedava je offline (nepripojený) suzvedava

    suzvedava
    Neviete mi prosím niekto poradiť ako je to so zaokrúhľovaním zložiek platu štátnych zamestnancov...zatiaľ som to nikde nenašla

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    suzvedava Pozri príspevok
    Neviete mi prosím niekto poradiť ako je to so zaokrúhľovaním zložiek platu štátnych zamestnancov...zatiaľ som to nikde nenašla
    Nenašla som to ani ja, ale postupovala som rovnako ako u zamestnancov vo verejnom záujme. Čiže všetky zložky platu som zaokrúhlila na 50 eurocentov nahor.

    suzvedava je offline (nepripojený) suzvedava

    suzvedava
    Dakujem, zrejme mi nic ine nezostane... Len sa mi zda trochu nefer pravne osetrit len verejnych....

    suzvedava je offline (nepripojený) suzvedava

    suzvedava
    Takže beriem späť ...po dlhšom hľadaní som našla úpravu aj pre štátnych zamestnancov:
    460
    ZÁKON
    z 30. októbra 2008,
    ktorým sa menia a dopĺňajú zákony v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky v súvislosti so zavedením meny euro v Slovenskej republike, konkrétne čl. VII tohto zákona, ktorým sa mení zákon o štátnej službe

    Platové tarify od 01.01.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.