Zavrieť

Porady

literatúra-základy účtovníctva

Dobrý ďen , chcem sa opytat, ak ma niekto skusenosti, znalosti o tom, ktora literatura je vhodna pre kurz PU, resp. pre uplneho zaciatocnika - základy uctovnictva. Vopred dakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monikahrabcakova Pozri príspevok
Dobrý ďen , chcem sa opytat, ak ma niekto skusenosti, znalosti o tom, ktora literatura je vhodna pre kurz PU, resp. pre uplneho zaciatocnika - základy uctovnictva. Vopred dakujem.
Napr..
Podvojné účtovnítvo podnikateľov- Ing. Cenigová.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Majka laik , ktorý začína to podľa Cenigovej nezvládne.. Ja doporučujem chodiť na kurz, kde dostane literatúru. Poväčšine si ju zostavia samotné lektorky.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... pre úplného začiatočníka by som doporučil "účtovníctva pre 2-4 ročník obchodných akadémií". ( http://old.iura.sk/ekonlit.asp )
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tiež si myslím, že Cenigová nie je pre úplného začiatočníka. Skôr by som to pred úplným začiatočníkom skryla - aby sa nezľakol a nezdrhol .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Doplním: základy účtovníctva dávali najlepšie na strednej ekonomickej škole, pre tých mladších, čo im skratka SEŠ nič nehovorí, teraz OA. A tak si myslím, že bez týchto základov je veľmi ťažko začínať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kočky a chlap čo toto:

http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...nikurz-pu.html

Na to ste zabudli. Myslím si, že pre pochopenie podstaty tiež nie je na zahodenie.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 17.01.09 at 19:49 Dôvod: Doplnenie slova "chlap". Prepáč Stefan2005, na teba som zabudol.
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ahojte, len pre info, nová Cenigová (aktuálna od 1.1.2009) sa dá objednať na www.ceniga.sk a rozposielať sa začne v máji.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polly404 Pozri príspevok
nová Cenigová (aktuálna od 1.1.2009) sa dá objednať na www.ceniga.sk a rozposielať sa začne v máji.

To snáď nie. A ako ju budú posielať?
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Túto odpoveď som asi nepochopila. Myslela som, že možno to bude pre niekoho zaujímavá info, nakoľko túto literatúru je dosť ťažké zohnať a je veľmi rýchlo vypredaná.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polly404 Pozri príspevok
Túto odpoveď som asi nepochopila. Myslela som, že možno to bude pre niekoho zaujímavá info, nakoľko túto literatúru je dosť ťažké zohnať a je veľmi rýchlo vypredaná.
Áno, kniha PÚ od Cenigovej je fakt dobrá, ale mňa pobavilo to, že si nepísala o knihe, ale Cenigovej ako osobe, že ju budú posielať. Nemyslela som to v zlom, len to slovné spojenie ma pobavilo.
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ach ták, asi mi to už tak nepáli o tomto čase. :-) Ten názov bude asi tým, že túto knihu slangovo nazývam "Cenigová".
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

DanielaSĽ Pozri príspevok
Majka nezvládne.. Ja doporučujem chodiť na kurz, kde dostane literatúru. Poväčšine si ju zostavia samotné lektorky.
laik , ktorý začína to podľa Cenigovej ..

Myslíte????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
laik , ktorý začína to podľa Cenigovej ..

Myslíte????
Úplný laik asi nie, ale ak si dá poradiť od skúsenejších, tak to určite zvládne.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

pavol54 Pozri príspevok
laik , ktorý začína to podľa Cenigovej ..

Myslíte????

nepodcenujme laikov
0 0
patricia27 patricia27

patricia27 je offline (nepripojený) patricia27

Ahojte,
ja mam vela teoretickych znalosti (OA, VS - statnica) ale nikdy som uctovnictvo nerobila. Teraz zacinam..... Ale velmi som sa tomu branila (asi 5 rokov:-)), bala som sa takej zodpovednosti. Urcite je velmi tazke robit ucto bez akychkolvek zakladov (darmo obchodna akademia su tri roky tvrdeho uctovnictva). Takze drzim palce Monike o to viacej ak nema ziadne zaklady.

A urcite pre uplneho zaciatocnika odporucam ucebnice z OA. Neskor aj Cenigovu a samozrejme studovat zakony okolo ucta a dani. Vela stastia.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý večer a viete mi poradiť dajakú literatúru pre začiatočníkov v JÚ?
Ďakujem Lucia
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

L-M Pozri príspevok
Dobrý večer a viete mi poradiť dajakú literatúru pre začiatočníkov v JÚ?
Ďakujem Lucia
Pre JU odporúčam knižku:

A pre PU vrele odporúčam pre začiatočníkov knihu: Nadobúdanie zručností z podvojného účtovníctva. Mne veľmi pomohla nielen že to tam je veľmi dobre povysvetľované ale ku každej triede sú aj konkrétne príklady z riešeniami.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

bv_alexandra Pozri príspevok
Pre JU odporúčam knižku:

A pre PU vrele odporúčam pre začiatočníkov knihu: Nadobúdanie zručností z podvojného účtovníctva. Mne veľmi pomohla nielen že to tam je veľmi dobre povysvetľované ale ku každej triede sú aj konkrétne príklady z riešeniami.
Ďakujem pekne Alexandra- určite si ju dakde zoženiem.
Lucia
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

L-M Pozri príspevok
Ďakujem pekne Alexandra- určite si ju dakde zoženiem.
Lucia
dá sa zakúpiť http://www.martinus.sk/?uItem=25535 alebo priamo v iura edition www.iura.sk
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Veľmi dobrá literatúra pre JU je aj Jednoduché účtovníctvo podnikateľov pre začiatočníkov a pokročilých od Ing. Zdenky Fabovej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať