Zavrieť

Porady

Výpočet PN pri zmene z kratš.prac.času

Zamestnanec pracoval od 1.1.2005 4 mesiace na kratší pracovný čas / 3 dni v týždni po 8 hodín tj. 14 dni do mesiaca/. Jeho mesačná mzda bola 9000,. Sk.Takže jeho VZ pre PN je 36 000,- sk . Od mája pracuje 8 hodín každý deň a jeho mesačná mzda je 12 000,- Sk.V máji však zostal na PN. Teraz neviem ako mám vyrátať jeho náhradu príjmu počas PN a jeho priemer na pracovno právne účely/napr. dovolenky/. Poraďte mi niekto.Budem 3x9000 deliť skutočne odpracovaným kratším pracovným časom t.j. 3x14 dní alebo ako keby odpracoval plný mesiac.A ako pri PN ? Ďakujem. Zavádza ma tá zmena prac.času.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    Výpočet NP si mi potvrdil to čo som urobila aj ja, veľká vďaka. Ale čo ten priemer na pracovno právne účely.Ten sa ráta inak.Poradte ešte v tom.

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    Dík.Rátala som to tiež tak, ale zaváhala som , lebo mu vyšiel vyšší priemer ako mu teraz vychádza hodinová mzda pri mes.mzde 12.000,-. Ale vidím , že moc špekulujem, a pozastavujem sa nad vecami nad , ktorými nemusím.

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    Legické to je , ale predsa mi to nedalo. Zamestnanec si to ani neuvedomil.Veľa ich ani nevie čo maju na výplatnej páske.Mňa sa to netýkalo tak som tomu ani nevenovala pozornosť a pozastavilo ma to až pri výpočte mzdy pri odovzdaní podkladov .

    Výpočet PN pri zmene z kratš.prac.času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.