Zavrieť

Porady

Ako dodatocne spevnit podlahu na sklade

Ahojte poradaci,

chcel by som sa opytat na problem s podlahou - pred pol rokom mi stavebna firma dokoncila stavbu skladu na obilie s rozlohou 360 m2. Podlaha bola urobena nasledovne - na zelezobetonovu podlahu nalepili izolaciu (ipu) a na nu polozili 8 cm hruby poter zo strku zrnitosti 0,4mm. Problem je v tom ze poter nie je dostatocne tvrdy, drobi sa a obavam sa ze pri pouzivani tazkej techniky sa rychlo znici.

Vie mi niekto poradit ako podlahu opravit? Nie je nejaka hmota, ktorou by sa to dalo napustit a spevnit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankooo33 je offline (nepripojený) jankooo33

    jankooo33
    ahoj myslim si ze je riesenie na trhu existuje epoxid (zivica) vim ze mala by to robit firma sika ale je to aj dost drahe problem moze byt ze nie su dodrzane pomery v poteri ked sa miesal priklad malo cementu alebo nebol dostatocne vytvrdnuty ked sa zacalo po nom chodit vtedy zacne sa krusit

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Skôr si myslím že to odflákol samotný investor alebo projektant.Dať do sýpky obyčajný poter!?Pod ťažkú techniku sa dávajú hutnené betóny zrnitosti 0-22 v súčasnosti už aj zo zušlachtujúcimi prísadami alebo liate betóny.Z vašeho príspevku nie je jasné čo je pod poterom aká je hrúbka podkladného betónu.Ale určite viem že pod traktor sa nedáva betón z piesku 0-4mm.Existujú na to nejaké vytvrdzovače.Len neviem názvy .Stretol som sa s tým na výstave v BA na CONECU.Treba brať ohľad aj na to že sa jedná o podlahu na ktorej bude uskladnené obilie.Poter musí spĺňať aj nejaké hygienické normy.Nemôžete na ten poter naliať hocičo.

    bex je offline (nepripojený) bex

    bex
    Hocico sa tam naliat neda ale uz spominane liate epoxidove podlahy su aj do skladov potravin tak urcite su vhodne aj pre obilie.

    Ako dodatocne spevnit podlahu na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.