Zavrieť

Porady

Bola nejaká zmena pri výpočte PN? - nejak ázmena?

Ahojte poraďáci,
chcela by som sa informovať na výpočet PN počas prvých 10 dňoch, ktoré platí zamestnávateľ. Účtujem v programe MRP pre win., ale v poslednej dobe mám problém pri výpočte miezd kde je PN. Držím sa toho, že prvé 3 dni je to 25% a ďalších 7 dní je to 55%. V poslednej dobe pri kontrolovaní takýchto miezd som zistila, že suma ktorú mi vypočíta program nie je totožná s moujou vypočítanou náhradou. Takže to " na tvrdo" opravujem za sumu, ktorú som vypočítala ja. Menilo sa niečo v spôsobe výpočte PN a robím chybu? Alebo sa mám obrátiť na MRP a oznámiť chybu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A aká je tá chyba?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    BNada Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcela by som sa informovať na výpočet PN počas prvých 10 dňoch, ktoré platí zamestnávateľ. Účtujem v programe MRP pre win., ale v poslednej dobe mám problém pri výpočte miezd kde je PN. Držím sa toho, že prvé 3 dni je to 25% a ďalších 7 dní je to 55%. V poslednej dobe pri kontrolovaní takýchto miezd som zistila, že suma ktorú mi vypočíta program nie je totožná s moujou vypočítanou náhradou. Takže to " na tvrdo" opravujem za sumu, ktorú som vypočítala ja. Menilo sa niečo v spôsobe výpočte PN a robím chybu? Alebo sa mám obrátiť na MRP a oznámiť chybu?
    Pri "ručnom" výpočte počítaš správne denný vymeriavací základ, resp. obdobie, z ktorého ho počítaš ?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    veronikasad Pozri príspevok
    Pri "ručnom" výpočte počítaš správne denný vymeriavací základ, resp. obdobie, z ktorého ho počítaš ?
    Prípadne kalendárne a pracovné dni?

    BNada je offline (nepripojený) BNada

    Práci sa venujem s plným nasadením a čo najsvedomitejšie. ...viac BNada
    Nemám to tu presne pri sebe(momentálne som doma nie v práci), ale proste program vyčísli náhradu inú. Nie je tam veľký rozdiel, ale tuším ja vypočítam nižšiu sumu ako program (rozdiel môžem mať tak cca 5 až 10%). Počet dní náhrady je vyčíslený ako mám ja. Vymariavací základ používam totožný s programom. Moment, ale pokiaľ sa jedná o pracovné alebo kalendárne dni tam je aký rozdiel? Ja preplátcam 10 dní a rátam tam všetky, takže kalandárne - tam nepreplácam len pracovné ale všetky dni nie?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    BNada Pozri príspevok
    Nemám to tu presne pri sebe(momentálne som doma nie v práci), ale proste program vyčísli náhradu inú. Nie je tam veľký rozdiel, ale tuším ja vypočítam nižšiu sumu ako program (rozdiel môžem mať tak cca 5 až 10%). Počet dní náhrady je vyčíslený ako mám ja. Vymariavací základ používam totožný s programom. Moment, ale pokiaľ sa jedná o pracovné alebo kalendárne dni tam je aký rozdiel? Ja preplátcam 10 dní a rátam tam všetky, takže kalandárne - tam nepreplácam len pracovné ale všetky dni nie?
    Áno, všetky dni. Pozri si v práci, aký je rozdiel, a kde, či len na 25%, alebo len na 55, alebo sa obidve sumy líšia. Potom si zavolaj MRP Hot-line, lebo pri rovnakom vymeriavacom základe je to len otázka delenia a násobenia. Možno máš zle nastavený niektorý parameter . Robí to len u jedného pracovníka, len tento mesiac - za 12/08?

    Bola nejaká zmena pri výpočte PN? - nejak ázmena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.