Zavrieť

Porady

podnikateľský účet v zahraničí

Ahojte,
môže živnostník si otvoriť podnikateľský účet len v Maďarsku z dôvodu, že precuje v maďarsku v jednej firme a raz mesačne by im vyfakturoval odpracované hodiny. Platia ho vo forintoch (HUF).
Ako ten účet potom zaúčtujem? Každú jednu transakciu na účte treba prepočítať na eurá? Alebo budem viesť účet v HUF? (pracujem v ALFE)
Musí mať aj účet na Slovensku?

PS: na túto tému "podnik.účet v zahraničí" som našla viac príspevkov, ale zatiaľ ani jednu odpoveď. Prečo?
Mohli by ste mi niekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Eva Póčová
    Nikto mi nevie pomôcť? Na túto tému som nikde nenašla odpoveď. Prečo? Je to také zložité? Nemyslela som si to.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Mňa tiež toto zaujíma, ibaže podnikateľ pracuje na Slovensku pre českú firmu, účet má otvorený v Čechách a v mene CZK. Vlastne ten istý problém. Tiež som sa už na toto pýtala, ale žiadna odpoveď. Zaujíma ma hlavne, či je niečím špecifické, alebo sú s tým spojené nejaké výkazy, oznámenia..., že je účet otvorený v zahraničí a v zahraničnej mene.
    Naozaj nikto nevie, alebo nemá s týmto skúsenosť v praxi? Nechce sa mi to veriť. Tiež prosím o odpoveď.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Posúvam !!! Fakt nikto neúčtuje firmu, ktorá má otvorený účet v zahraničí ???

    podnikateľský účet v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.