Zavrieť

Porady

prerusenie zivnosti na kratko

prosim o radu
podnikam v oblasti skolskych bufetov, cez prazdniny mame stale zatvorene, lebo sa prisposobujeme len skolskym podmienkam. Mozem si na dva mesiace letnych prazdnin prerusit zivnost aby som nemusela platit odvody?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    adagergely
    prosim o radu
    podnikam v oblasti skolskych bufetov, cez prazdniny mame stale zatvorene, lebo sa prisposobujeme len skolskym podmienkam. Mozem si na dva mesiace letnych prazdnin prerusit zivnost aby som nemusela platit odvody?
    Dakujem
    Som presvedčená, že tam nie je dôvod, aby si mala živnosť aj počas tohoto obdobia, skús zájsť na ŽÚ, podať žiadosť o prerušenie. Len neviem, či ti to budú prerušovať každý rok?! A čo tie dva mesiace, tie ti nebudú pri dôchodku chýbať?!no, ale skús...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ já mám znalosť s prerušením živnosti , tak ŽÚ preruší na základe žiadosti resp.ohlásenia, ale minimálne na dobu 6 mesiacov . Takže neviem , neviem .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    adagergely
    prosim o radu
    podnikam v oblasti skolskych bufetov, cez prazdniny mame stale zatvorene, lebo sa prisposobujeme len skolskym podmienkam. Mozem si na dva mesiace letnych prazdnin prerusit zivnost aby som nemusela platit odvody?
    Dakujem
    Podľa § 58 bod 2 písm. c živnostenského zákona ŽÚ môže z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej 6 mesiacov. Takže na dva mesiace živnosť prerušiť nemôžeš.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ospravedlňujem sa!!!!! Neuvedomila som si, že je to 6 mesiacov, i keď som to vedela, ale mi to hneď nezaplo!

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Zita5
    Pokiaľ já mám znalosť s prerušením živnosti , tak ŽÚ preruší na základe žiadosti resp.ohlásenia, ale minimálne na dobu 6 mesiacov . Takže neviem , neviem .
    Súhlasím so Zitou5. ŽÚ môže podľa Ž.z. §58 odst.2c) z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej šiestich mesiacov.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Ste rýchlejší . Kým som medzitým vybavila telefón, už ste to - šikulky stihli rýchlejšie ako ja.
    Mám obdobný problém. Manžel SZČO je od 18.12.2004 na PN. Doteraz sme však ŽÚ túto skutočnosť neoznámili.Odvody do fondov odvádzame(zdrav., nezamestnanosť), ale na sociálne sa z dôvodu PN neodvádza nič.
    Uvažujeme nad pozastavením živnosti. Čo všetko treba urobiť ?! Dá sa žiadosť poslať aj faxom? Koľko sa za to platí a koľko sa platí potom za spätné povolenie živnosti.
    Aké s tým súvisia ďalšie povinnosti?? Oplatí sa top vôbec robiť??
    Vďaka za Vaše skúsenosti s touto problematikou a vďaka za Vašu ochotu poradiť.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Evanka
    Ste rýchlejší . Kým som medzitým vybavila telefón, už ste to - šikulky stihli rýchlejšie ako ja.
    No dobre!!! Už toľko nekričte, vy sa nezabudnete občas?!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JaroslavKadle
    Mám obdobný problém. Manžel SZČO je od 18.12.2004 na PN. Doteraz sme však ŽÚ túto skutočnosť neoznámili.Odvody do fondov odvádzame(zdrav., nezamestnanosť), ale na sociálne sa z dôvodu PN neodvádza nič.
    Uvažujeme nad pozastavením živnosti. Čo všetko treba urobiť ?! Dá sa žiadosť poslať aj faxom? Koľko sa za to platí a koľko sa platí potom za spätné povolenie živnosti.
    Aké s tým súvisia ďalšie povinnosti?? Oplatí sa top vôbec robiť??
    Vďaka za Vaše skúsenosti s touto problematikou a vďaka za Vašu ochotu poradiť.
    Na ŽÚ sa neoznamuje PN . Iba v prípade prerušenia živnosti . Neviem posúdiť ako dlho bude ešte PN , ale ak by sa rozhodol , je tu tá možnosť prerušiť živnosť , ako si čítal minimálne na 6 mesiacov . Potom to treba ohlásiť aj na DÚ .Na SP a ZP sa odhlásiť , kde musíš predložiť a kópiu pozastavenia živnosti . Potom nebude platiť nič , počas prerušenia živnosti .

    adagergely je offline (nepripojený) adagergely

    adagergely
    ondrejvla
    Som presvedčená, že tam nie je dôvod, aby si mala živnosť aj počas tohoto obdobia, skús zájsť na ŽÚ, podať žiadosť o prerušenie. Len neviem, či ti to budú prerušovať každý rok?! A čo tie dva mesiace, tie ti nebudú pri dôchodku chýbať?!no, ale skús...
    Nebudu mi chybat, lebo podnikam popri zamestnani a zamestnavatel za mna odvadza odvody. velmi ste ma nepotesili, no ale co uz. Dakujem za prispevky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.