Zavrieť

Porady

polnohospodarsky stroj - uctovanie PHM

Dobry den,

poradte prosim ako sa uctuju PHM pre polnohospodarsky stroj?
Konkretne malotraktor - vyuzivany pri realizacii zahrad.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    ivanakodajova Pozri príspevok
    Konkretne ide o: nakup pohonnych hmot - benzin 95 na cerpacej stanici (blocky z pumpy) a ide o maly stroj podobny kosacke.
    Ako tie blocky teda zauctujem a mam k tomu nieco viest?
    Tak v tomto prípade dať bločky klasicky do VOZD - materiál. Evidenciu PHM by som prispôsobila podľa toho, aký objem prác sa vykonáva mesačne, či sa práce fakturujú, alebo sa inkasuje v hotovosti. Každopádne by som evidenciu doporučila, pretože v prípade daň. kontroly čím viac vieš výdavok doložiť, tým lepšie. Myslím si ja.
    V JU. Vobec neviem akym sposobom to mam zauctovat a ake evidencie k tomu treba viest.
    Ci si treba zaznamenavat aj nejake motohodiny stroja a pod.

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    ivanakodajova Pozri príspevok
    V JU. Vobec neviem akym sposobom to mam zauctovat a ake evidencie k tomu treba viest.
    Ci si treba zaznamenavat aj nejake motohodiny stroja a pod.
    Došlú fa zaeviduješ do knihy záväzkov, keď ju uhradíš, účtuješ úhradu záväzku a v peň. denníku VOZD - materiál. Ja mám v exceli urobené prehľady pre každý stroj, kde uvádzam dátum tankovania, litre, popis prác stroja, odpracované hodiny, spotreba a zostatok - mesačne. Pri poľnohosp. strojoch nemôžeš hovoriť o motohodinách, pretože spotreba PHM je závislá od typu práce, ktorú stroj vykonáva, ako aj od poveternostných podmienok. Samozrejme príjem a výdaje cez skladové karty. Evidenciu doporučujem viesť aj preto, lebo ak aj u vás ide o červenú naftu, chodia to kontrolovať z colného úradu.

    barana je offline (nepripojený) barana

    barana
    Konkretne ide o: nakup pohonnych hmot - benzin 95 na cerpacej stanici (blocky z pumpy) a ide o maly stroj podobny kosacke.
    Ako tie blocky teda zauctujem a mam k tomu nieco viest?
    Konkretne ide o: nakup pohonnych hmot - benzin 95 na cerpacej stanici (blocky z pumpy) a ide o maly stroj podobny kosacke.
    Ako tie blocky teda zauctujem a mam k tomu nieco viest?

    polnohospodarsky stroj - uctovanie PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.