Zavrieť

Porady

vyučtovanie stravného -2009

Ahojte,
vie mi niekto poradiť ako zaokrúhliť diéty - nakoľko pracovníkom vyplácame aj diéty v cudzej mene v EUR.Neviem či správne zaokrúhľujem výpočet pr:
600,-CZK prepočet kurzom ECB platný v prvý deň v mesiaci kedy sa začína pracovná cesta:1..2009 26,875=22,3255 zaok.22,33EUR +40% /8,93EUR/=31,26 teda matematicky na dve desat. miesta a až celkový nárok zamestnanca zaokrúhlim na eurocent nahor?
Zaoberal sa niekto už týmto nakoľko sme prepravná firma nemám čas čakať až niekde to vyjde v poradcovi.

Ak by sa niekto mohol vyjadriť k tomuto problému, bola by som rada.

Mumiška
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mumiška Pozri príspevok
    Ahojte,
    vie mi niekto poradiť ako zaokrúhliť diéty - nakoľko pracovníkom vyplácame aj diéty v cudzej mene v EUR.Neviem či správne zaokrúhľujem výpočet pr:
    600,-CZK prepočet kurzom ECB platný v prvý deň v mesiaci kedy sa začína pracovná cesta:1..2009 26,875=22,3255 zaok.22,33EUR +40% /8,93EUR/=31,26 teda matematicky na dve desat. miesta a až celkový nárok zamestnanca zaokrúhlim na eurocent nahor?
    Zaoberal sa niekto už týmto nakoľko sme prepravná firma nemám čas čakať až niekde to vyjde v poradcovi.

    Ak by sa niekto mohol vyjadriť k tomuto problému, bola by som rada.

    Mumiška
    Zaokrúhluješ matematicky aj pri nároku zamestnanca. Čo sa týkalo zaokrúhľovania nahor - to sa vzťahuje len pri prechode na EURO, teda ak sa prepočítali Sk na EUR, tak sa zaokrúhľuje nahor v prospech daňovníka. Od 1.1.2009 to už postupuje normálne v EUR - a zaokrúhľuje sa matematicky.

    mumiška je offline (nepripojený) mumiška

    mumiška
    Ďakujem za príspevok ale podľa zákona 475/2008 - §36 je uvedené že na eurocent nahor.Tak neviem.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mumiška Pozri príspevok
    Ďakujem za príspevok ale podľa zákona 475/2008 - §36 je uvedené že na eurocent nahor.Tak neviem.

    Vlastne áno, konečnú sumu zaokrúhľujeme nahor stále ... prepáč, som už zmagorená z toho zaokrúhľovania. Ide však len o konečnú sumu .

    Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

    Báthorička
    Ešte malý dotaz o kurze ECB. Keď dávam zamestnancovi zálohu (príp.vyúčt.cesty) v CZK dňa 23.1. ráno, mám iba kurz z predošlého dňa, takže: akým kurzom to prepočítam na domácu menu?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Báthorička Pozri príspevok
    Ešte malý dotaz o kurze ECB. Keď dávam zamestnancovi zálohu (príp.vyúčt.cesty) v CZK dňa 23.1. ráno, mám iba kurz z predošlého dňa, takže: akým kurzom to prepočítam na domácu menu?
    http://www.porada.sk/t95309-kurzovy-...-1-2009-a.html

    vyučtovanie stravného -2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.