Zavrieť

Porady

Technický problémik DIM na lízing OMEGA !!

Prosím ľudkovia - snažím sa v OMEGE zaradiť auto na lízing - ráta mi účtovný odpis v prvom mesiaci zaradenia !! - zaradila som ho a dala som typ odpisu lízing - daňový odpis sa mi páči - sedí, ale ten účtovný mi vyhodí pri prvej uzávierke celý - nerobili ste už niekto lízing - poprosím o radu!!!! vďaka Vám !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ahoj sway, no nie si sama, kto sa trápi s leasingom v OMEGe. Ja som tiež už dnes zadala tému leasing v OMEGe, zatiaľ nikto nič, ale ja nie som ani tak ďaleko ako ty, ja som úplne na nule /ak ťa to poteší/

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    sway
    Prosím ľudkovia - snažím sa v OMEGE zaradiť auto na lízing - ráta mi účtovný odpis v prvom mesiaci zaradenia !! - zaradila som ho a dala som typ odpisu lízing - daňový odpis sa mi páči - sedí, ale ten účtovný mi vyhodí pri prvej uzávierke celý - nerobili ste už niekto lízing - poprosím o radu!!!! vďaka Vám !!!
    účtovný odpis treba zadať "Lineárne odpisy" a do % akým sa má ročne odpisovať treba zadať podľa toho aká je dĺžka lízingu: ak 48 mesiacov, tak je to 25%, ak 36 mesiacov tak 33,33% (100 : 3 roky = 33,33). To je celé.
    Po polročnom upgrade Omega to už bude jednoduchšie, už sa bude dať zadať aj UO = DO.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    jess
    ahoj sway, no nie si sama, kto sa trápi s leasingom v OMEGe. Ja som tiež už dnes zadala tému leasing v OMEGe, zatiaľ nikto nič, ale ja nie som ani tak ďaleko ako ty, ja som úplne na nule /ak ťa to poteší/
    no jess aký máš Ty problém? Nemáš správne ani daňový odpis? Pri daňovom odpise treba vybrať hore v zelenej tabuľke Typ odpisu "Leasing" a celkový počet mesiacov lízingu. Vtedy program automaticky vypočíta daňové odpisy a účtovné som už napísala sway. Tak ak Ti je ešte niečo nejasné, napíš

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    slnko
    účtovný odpis treba zadať "Lineárne odpisy" a do % akým sa má ročne odpisovať treba zadať podľa toho aká je dĺžka lízingu: ak 48 mesiacov, tak je to 25%, ak 36 mesiacov tak 33,33% (100 : 3 roky = 33,33). To je celé.
    Po polročnom upgrade Omega to už bude jednoduchšie, už sa bude dať zadať aj UO = DO.
    móóóc dík - funguje to - moc si mi pomohla , včera som s tým stratila 3 hodiny!!
    Naposledy upravil sway : 08.06.05 at 06:53

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    slnko
    no jess aký máš Ty problém? Tak ak Ti je ešte niečo nejasné, napíš
    kamoškina kamoška mi napísala ako mám zaúčtovať leasing na os.auto (ale v POHODe) bez odpočtu DPH a napísala mi, že mám zaúčtovať :
    1/
    DF na prvú zvýšenú splátku takto :
    základ DPH .....137621,85 Sk........474/474
    DPH ...............26148,20Sk..........548/474
    celkom.........- 163770,05Sk.........474/474, keďže už bola uhradená cez PD

    2/
    mám si nahodiť do knihy záväzkov každý mesiac (napr.1.mesiac je to ):
    Istina..............85420,07Sk....474/474
    úrok...................766,38Sk....562/474
    DPH..................1768,60Sk....548/474
    hal.vyrovn..............0,95Sk....548/474,
    potom celk.záväzok bude 11078,-Sk - mesačne

    do DF alebo do ID ???... a keď to takto nahodím, tak mi KONTROLA programu vyhadzuje, že mám rovnaký účet MD, DAL a zle zaevidované a zaúčtované

    neviete mi poradiť ako to správne nahodiť aj s typmi súm ?

    a ešte
    3/ do knihy záväzkov mám nahodiť celkový dlh leasingovke 567.016,05 s DPH.....len zaradiť a neúčtovať................a potom sa toto bude znižovať o platby (to mi je jasné)

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    jess, takto v omege nemozes uctovat, nemozes uctovat rovnaky ucet na stranu MD aj Dal. Ak chces uctovat fakturu za prvu splatku cez DF, tak uctuj takto:
    základ DPH .....137621,85 Sk........ 474/
    DPH ...............26148,20Sk...........548/
    celkom......... 163770,05Sk........... ---/321,
    uhradu cez PD zauctujes klasicky ako uhradu DF 321/211.

    mesacne splatky by som volila radsej cez ID a uctovala by si takto:
    (Istina................8542,07Sk....netreba o nej uctovat)
    úrok...................766,38Sk....562/474
    DPH..................1768,60Sk....548/474
    hal.vyrovn..............0,95Sk....548/474,
    potom celk.uhradu 11078,-Sk - mesačne zauctovat napr. 474/221

    Ucet 474 sa Ti vyrovna napriek tomu, ze o istine neuctujes, lebo na zaciatku si zrejme nauctovala cez ID celu istinu + obstar.naklady 042/474.

    Ak by si chcela aj mesacne splatky uctovat ako zavazok cez DF, tak takto:
    celkovy zavazok 11078,-........--- /321
    Istina................8542,07Sk....474/
    úrok...................766,38Sk....562/
    DPH..................1768,60Sk....548/
    hal.vyrovn..............0,95Sk....548/
    uhradu splatky napr. cez BV 11078,- 321/221

    Az to pojdes zaradit do evidencie DM, tak uz mozes pouzit aj uctovny odpis UO=DO. Od verzie 8.50 to uz v omege funguje a je to jednoduchsie ako linearny.
    Naposledy upravil slnko : 16.10.05 at 12:15

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    slnko
    Ak chces uctovat fakturu za prvu splatku cez DF, tak uctuj takto:
    základ DPH .....137621,85 Sk........ 474/...............V
    DPH ...............26148,20Sk...........548/...............V
    celkom......... 163770,05Sk........... ---/321,............S
    uhradu cez PD zauctujes klasicky ako uhradu DF 321/211.
    slnko ďakujem za rady, skúšam to nahodiť a ešte mi prosím ťa povedz, aké typy súm tam mám dať ?

    takto ?
    Naposledy upravil jess : 13.10.05 at 09:46

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    jess
    slnko ďakujem za rady, skúšam to nahodiť a ešte mi prosím ťa povedz, aké typy súm tam mám dať ?

    takto ?
    áno tak je to správne. Prepač, že odpovedám až teraz, nemala som net.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    slnko
    jess, takto v omege nemozes uctovat, nemozes uctovat rovnaky ucet na stranu MD aj Dal. Ak chces uctovat fakturu za prvu splatku cez DF, tak uctuj takto:
    základ DPH .....137621,85 Sk........ 474/
    DPH ...............26148,20Sk...........548/
    celkom......... 163770,05Sk........... ---/321,
    uhradu cez PD zauctujes klasicky ako uhradu DF 321/211.

    mesacne splatky by som volila radsej cez ID a uctovala by si takto:
    (Istina................8542,07Sk....netreba o nej uctovat)
    úrok...................766,38Sk....562/474
    DPH..................1768,60Sk....548/474
    hal.vyrovn..............0,95Sk....548/474,
    potom celk.uhradu 11078,-Sk - mesačne zauctovat napr. 474/221

    Ucet 474 sa Ti vyrovna napriek tomu, ze o istine neuctujes, lebo na zaciatku si zrejme nauctovala cez ID celu istinu + obstar.naklady 042/474.

    Ak by si chcela aj mesacne splatky uctovat ako zavazok cez DF, tak takto:
    celkovy zavazok 11078,-........--- /321
    Istina................8542,07Sk....474/
    úrok...................766,38Sk....562/
    DPH..................1768,60Sk....548/
    hal.vyrovn..............0,95Sk....548/
    uhradu splatky napr. cez BV 11078,- 474/221

    Az to pojdes zaradit do evidencie DM, tak uz mozes pouzit aj uctovny odpis UO=DO. Od verzie 8.50 to uz v omege funguje a je to jednoduchsie ako linearny.
    Nevloudila se chybička? xxxxxxxxxx- 321/221 ??? , aby to niekto náhodou nepoužil 474 ani 321 by nebola OK.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    sway
    Nevloudila se chybička? xxxxxxxxxx- 321/221 ??? , aby to niekto náhodou nepoužil 474 ani 321 by nebola OK.
    ďakujem vloudila, v tom prípade ak chce účtovať aj mesačné splátky ako záväzok na účte 321, tak aj úhrada je na účte 321. Účet 474 som v tom prípade použila na strane MD priamo v DF. Je to už opravené

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Fajn, máme to teda dobre komplet !!!

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    slnko
    Ak chces uctovat fakturu za prvu splatku cez DF, tak uctuj takto:
    základ DPH .....137621,85 Sk........ 474/
    DPH ...............26148,20Sk...........548/
    celkom......... 163770,05Sk........... ---/321,
    uhradu cez PD zauctujes klasicky ako uhradu DF 321/211.

    mesacne splatky by som volila radsej cez ID a uctovala by si takto:
    (Istina................8542,07Sk....netreba o nej uctovat)
    úrok...................766,38Sk....562/474
    DPH..................1768,60Sk....548/474
    hal.vyrovn..............0,95Sk....548/474,
    potom celk.uhradu 11078,-Sk - mesačne zauctovat napr. 474/221

    Ucet 474 sa Ti vyrovna napriek tomu, ze o istine neuctujes, lebo na zaciatku si zrejme nauctovala cez ID celu istinu + obstar.naklady 042/474.
    čiže, ak by som účtovala LEN takto, bolo by to OK ?

    ... a keď by som si chcela zaevidovať celkový záväzok voči lizingovke t.j. 567016,-Sk s DPH, tak ako postupujem ?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess
    čiže, ak by som účtovala LEN takto, bolo by to OK ?

    ... a keď by som si chcela zaevidovať celkový záväzok voči lizingovke t.j. 567016,-Sk s DPH, tak ako postupujem ?
    Áno, takto je to už OK.

    Ja neúčtujem celý záväzok na jednej DF - veď ten záväzok mám evidovanýna 474, ešte som sa s takým spôsobom nestretla, ale určite je to možné.:p

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess
    ďakujem
    OK ......:p

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Vrátim sa k trochu starej téme, ale aktuálnej. Ako zadať do EUD ak pri leasingu mám nárok na odpočet DPH.
    účtovne mi je to jasné 343/474 ale aký typ sumy? Ak dám 14 tak mi vypisuje odchýlku. Viete mi prosím poradiť aký typ sumy zadať aby mi to prešlo do DPH? Ďakujem
    ( Ak to tu niekde je ak pardon, ale nemôžem to tu nikde nájsť )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.