Zavrieť

Porady

vyber z pokladne

ahojte,

chcem sa spytat ako to najlepsie urobit. mam SZCO v JU, na konci roka ma v pokladni 5532,18 Sk. (su to fiktivne peniaze) Vzhladom k prechodu na euro to chcem vsetko ako os. spotrebu vybrat, len neviem ako to urobit s tymi haliermi, ci vybrat akoze vsetko alebo len cele peniaze a haliere nejak preuctovat - len neviem ako co?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    emula1 Pozri príspevok
    ahojte,

    chcem sa spytat ako to najlepsie urobit. mam SZCO v JU, na konci roka ma v pokladni 5532,18 Sk. (su to fiktivne peniaze) Vzhladom k prechodu na euro to chcem vsetko ako os. spotrebu vybrat, len neviem ako to urobit s tymi haliermi, ci vybrat akoze vsetko alebo len cele peniaze a haliere nejak preuctovat - len neviem ako co?

    dakujem
    A inventúry pokladne nerobíte?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja myslím, že zostatok v pokladni ma preto, lebo peniaze ani nevidí. Podnikateľ si nakupuje zrejme sám a ona aby nebola v mínuse zrejme účtovala osobný vklad. No tak teraz musí účtovať o osobnej spotrebe. No a haliere mohli vzniknúť aj pri bežných operaciach, nakoľko na niektorých ERP nemali nastavené zaokruhlenie. Ja by som to dala 5532 ako osobnú spotrebu a tie haliere by som dala do prev. réžie ako rozdiel halierovy. Je to len moja úvaha, nerobim jednoduché účtovníctvo už roky. No možno ti to pomôže

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    presne je to tak ako pises. Peniaze v reale naozaj nevidim, inventury robene papierovo su tiez len naoko aby boli. asi to urobim ako pises, podobne som rozmyslala, len ci nema niekto lepsi napad.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Tak som to kedysi mala aj ja. Podnikateľ mi raz za čas vysypal pokrčené omastené paragóny na stôl a delej holka.... Reálne peniaze som nikdy vlastne nevidela. Keď som sa raz ozvala, že mám mínus v pokladni tak mi povedal, že to niečo robím zle a či on ma dať svoje peniaze... Nerozumela ani za máčny mak o čom hovorím. Takže som to riešila vkladom a vrátkami vkladov a osobnými spotrebami ap.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    hej, ja to robim poobne uz roky, len teraz ked som chcela zlikvidovat sk pokladnu, tak som nevedela co s tymi zvysnymi haliermi, no ale dam to teda ako VNZD halier.vyrovnanie ale co

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Všetko vyššie napísané chápem, taká je realita - ALE - tie haliere v pokladni sú chybou v účtovaní. Zostatok môže byť XX,00 alebo XX,50. Takže niekde to "ubehlo" .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.