Zavrieť

Porady

Poštovné ČR - náklady SR

Ahojte, prosím o radu, mám taký zaujímavý prípad. Podnikám na SK a predávam tovar aj do ČR. Vystavím faktúru na EUR, duálne SK a prepočítané aktuálnym kurzom na CZK, zákazníci to zaplatia na môj účet v ČR, ktorý normálne priznám a odvediem z týchto platieb daň na SK ako sa patrí.

Chcem vyjst v ústrety svojim zákazníkom z ČR a umožniť im platiť poštovné podľa sadzieb Českej pošty.
Moja super kamarátka býva na hraniciach a pracuje v Čechách. Pre môj krásny úsmev je ochotná podávať mi balíky na Českej pošte.

A tu je tá otázka:
Ako to dostať do nákladov?

Ak ako odosielateľa uvediem seba, Česká pošta mi to nechce zobrať a keď aj zoberie tak vraj v prípade neprevzatia, straty a podobne ide balík naspäť do centrálneho skladu v ČR (asi Brno) a nepošlú ho naspäť ku mne.

Ak tam uvediem meno kamarátky, tak v nákladoch to asi mať nemôžem, nie?

Môžem podpísať zmluvu s kamarátkou na službu preposielania balíkov, uviesť že jej preplatím všetko poštovné ktoré mi zdokladuje a dať jej do zmluvy odmenu 0,05 EUR? V tom prípade by sedela adresa príjemcu s faktúrou a odosielateľ by bola tá kamarátka a jej adresa do práce v ČR. Ak áno, ako by tá zmluva asi mala vyzerať?

Teda nechcem aby kamoška kvôli mne musela podávať DP, zakladať si živnosť a mala inú oštaru keď to robí pre moje hnedozelené oči...

Ide to aj nejako inak, bezbolestne, bezpoplatkovo?

Ďakujem za vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Poštovné ČR - náklady SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.