Zavrieť

Porady

dobropisy na prelome rokov 2008-2009 z ČR

Česká firma nám mesačne vystavuje finančný dobropis v SKK, čo nie je problém, ale stalo sa nasledovné

Vystavila nám dobropis na finančný bonus, kde v texte je uvedené že je to vystavené 14.01.09 ale je to za 12/2008 a navyše ho vystavila v CZK. Napr. 1 000 CZK.

Potom nám ten drobropis stornovala faktúrou kde v texte je uvedené, že je to vystavené 14.01.2009 ale je to storno dobropisu za 12/2008. CZK 1 000,--

A nanovo vystavila dobropis v EUR, kde v texte je dátum vystavenia 19.01.09 ale že je sa to týka 12/2008 napr. 100 EUR.

Ja v podstate neviem ako to prekurzovať, tie CZK. Prekurzujem ich kruzom kedy mi dobropis došiel na EUR a potom aby som to dostala do roku 2008 tak to konverzným kurzom prerátam na SKK????

A môžem to účtovať cez 326? alebo potom cez čo???? A ak áno 326 môže tento účet zostať aj ako aktívny???

Proste som zúfalá, tak vopred ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janamelis je offline (nepripojený) janamelis

    janamelis
    Mám podobný prípad. Obdržala som v januári dobropis v EUR za obrat roka 2008. Naúčtovala som v roku 2008 -504/-326. V roku 2009 účtujem -326/-321 a zároveň DPH, ale ešte neviem akým kurzom.

    dobropisy na prelome rokov 2008-2009 z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.