Zavrieť

Porady

Maximálna suma na bločku

Chcela by som poprosiť o odpoveď... akú maximálnu sumu je možné jednorázovo uhradiť v hotovosti, napr. uhradená záloha v hotovosti. Niečo sa mi marí, že je to obmedzené... ale neviem nájsť najakú relevantnú odvolávku. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    k dokladu z registračnej pokladnice vyššom ako 50tis sk je potrebné vystaviť faktúru.
    pri úhrade FO v hotovosti viac ako 100tis je potrebné po skončení zdaň.obdobia oznámiť tieto osoby a platby na DU. Neviem či si myslela toto.

    grette je offline (nepripojený) grette

    grette
    Kori, ďakujem za odpoveď, ale mala som na mysli niečo iné... opýtam sa ináč... Môže s.r.o. zaplatiť inej s.r.o. zálohu v hotovosti napr. 90.000 euro? Nemala by táto transakcia prebehnúť cez banku? Je nejaký limit pre takéto hotovostné platby? ďakujem...

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie, žiadne obmedzenie neexistuje. Kedysi dávno platilo, že sa nemohla platiť tuším suma, kde DPH bola nad 200 tis., ale to už viac rokov neplatí.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    tak na takéto platby limit neexistuje. akurát je zvykom že to ide cez banku nakoľko vysoké hotovostné transakcie môžu znamenať zvýšené riziko prania špinavých peňazí. ale to je už iná téma. čiže odpoveď je-môže

    Maximálna suma na bločku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.