Zavrieť

Porady

fakturácia cestovných nákladov

Ahoj poraďáci, vedel by mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať cestovné náklady, ktoré fakturujem k inej službe alebo k dodaniu tovaru (napr. k oprave PC si účtujeme aj cestovné náklady, nakoľko robíme servis u klientov alebo aj pri predaji PC, ho dovezieme až ku klientovi a pozapájame). Môžem cestovné náklady zaúčtovať na 311 / 602 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mata82 Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, vedel by mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať cestovné náklady, ktoré fakturujem k inej službe alebo k dodaniu tovaru (napr. k oprave PC si účtujeme aj cestovné náklady, nakoľko robíme servis u klientov alebo aj pri predaji PC, ho dovezieme až ku klientovi a pozapájame). Môžem cestovné náklady zaúčtovať na 311 / 602 ?
    Pri predaji PC cestovné vstupuje do ceny služby, takže je správny účet 602, pri predaji tovaru vstupuje do jeho ceny rovnako, takže správny je účet 604.

    mata82 je offline (nepripojený) mata82

    mata82
    ďakujem za odpoveď, a čo keď fakturujem tovar + službu na jednu fa, potom je jedno či cestovné dám na 602 alebo 604? alebo sa prikláňam k väčšej sume?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ak myslíš predaj počítača a jeho prevezenie tak 604, ak myslíš opravu počítača a cestu tak ako službu na 602. Ak ale predavaš počítač a zároveň druhý opravuješ, tak je nutné rozúčtovať zvlášť.

    mata82 je offline (nepripojený) mata82

    mata82
    Jarka, ako čo myslíš rozúčtovať zvlášť? mám tie cestovné náklady si rozúčtovať na 602 a 604?
    napr. takto? naša fa bude:
    predaj počítača 500,- 311/604
    servis 2.poč. 20,- 311/602
    cest.nákl. 20,- spolu, rozúčtujem 10,- na 311/602 a 10,- na 311/604
    DPH 102,60 311/343

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nie, pri takejto fa nepotrebuješ rozúčtovávať cestovné. Zúčtuješ to ako službu spolu 20,- Pod rozúčtovaním som myslela, že keď budeš mať na jednej faktúre predaj počítača tak dáš na 604 a opravu na 602. Ak by si mal iba predaj, alebo iba opravu, tak vtedy môžeš cestovné náklady pripočítať k tovaru alebo k službe.

    fakturácia cestovných nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.