Zavrieť

Porady

Internet cez WiFi

Nazdar, mam notebook s wifi. A chcem sa oypatat ze ci pre pripojenie k verejnej sieti napr.: v nejakej cafe, alebo na namesti... potrebujem aj nejaky soft do notebooku. Pretoze nemozem nikde v nastaveniach najst nic s wifi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    máš na notebooku zapnuté wifi?svieti ti kontrolka? ja som mala tiež thaky problem a bolo to v tom,že to bolo vypnuté

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak to ma ta kaviaren pre verejnost zadarmo (len neviem co by bolo ich pointou ), tak mozes sa pripojit. Samozrejme ako pise pasuliatko, musis mat wifi zapnutu a ona si uz siet najde (v icon tray by mala byt ikonka pre wifi, poklikaj na nu a dozvies sa viac )

    dafo432 je offline (nepripojený) dafo432

    dafo432
    Soft žiadny (ak ti postačuje základne ovladanie v OS).... resp. mne na notase ide wifi na linuxu hned s MAC nemam skusenosti.... na XP detto akurat som mal problem sa pripojit s Vistou (známy problem celeho OS) ..... nastavenia wifi by mala mat stadartne OS (ak ti našlo wifi) poprípade nastav dynamicke pridelovanie IP a DNS .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Fero11 Pozri príspevok
    Ak to ma ta kaviaren pre verejnost zadarmo (len neviem co by bolo ich pointou ), tak mozes sa pripojit. Samozrejme ako pise pasuliatko, musis mat wifi zapnutu a ona si uz siet najde (v icon tray by mala byt ikonka pre wifi, poklikaj na nu a dozvies sa viac )
    Fero, v BA je kopec miest, kde máš Free WiFi Zone, napr. v nákupných centrách, v centre mesta, v niektorých multifunkčných budovách... Zmysel je asi ten, že prilákajú ľudí, ktorí majú noťas a si chcú trochu povyraziť a zároveň pri káve zasurfovať. Tým sa zdržia v tom objekte dlhšie a možno minú pár korún navyše.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Len aby sa to nezacalo zneuzivat (kazdy prevadzkovatel je zodpovedny za to co lezie cez jeho router a zlocinca je tazko najst podla MAC)

    ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

    ivoovi
    Uz len dodam ohladom bezpecnosti, pouzivat verejny hotspot iba na surfovanie po strankach. Pisat mail iba v pripade, ze je spojenie sifrovane,alebo mailovy klinet vedel zasifrovat mail. Na i-net banking treba zabudnut.Rovnako ICQ..ten sa da velmi lahko odchytavat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.