Zavrieť

Porady

Plexus brachiális

Moja sesternica po autohavárii ešte v novembri 2008,ktorú spôsobil taxikár utrpela dvojitú zlomeninu kľúčnej kosti. Od narodenia má DMO -ľavostrannú- práve na tej strane teraz zlomeninu. Od novembra je na PN-ke berie lieky, chodí na rehabilitáciu ale bolesti neustávajú. Trpí nesmiernými bolesťami ramena, chrbtice, celej ľavej ruky aj v kľudnom stave,(neudrží v nej dlhšie nič), má veľké bolesti pri nadýchnutí. Minulý týždeň ju poslal ošetrujúci lekár na EMG. Výsledky preukázali " léziu plexus brachiális". Má byť hospitalizovaná na FRO vo FN. Je to dosť vážne?§-myslím z diagnostiky. Je možné,dá sa predpokladať, že dôjde k ako takému, hoc aj malému zlepšeniu. Je možné dosiahnúť trvalé zlepšenie?§ Dajú sa bolesti úplne odstrániť prípadne iba dôjde k ich zmierneniu?§ Môže byť to aj trvalé zdravotné poškodenie?§ Čo by sme mali ešte podniknúť na zlepšenie jej zdravotného stavu, kde hľadať pomoc hoci aj v zahraničí. Prosíme o rady a doporučenia.
Ďakujem Julo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Galius je offline (nepripojený) Galius

    športujem a mám rád život Galius
    Prosím admína tejto témy, alebo niekoho kto to môže urobiť.
    Prosím o presunutie môjho príspevku už do jestvujúcej, lebo stala sa chyba, asi z mojej strany. Totižto tému" lézia plexus brachiális som našiel, aj napísal a po odoslaní som ju nenašiel a písal som znova. Teraz vidím, že nechtiac(z nevedomosti) som založil ešte raz tú istú tému.
    Ďíky Julo

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Nie je to môj odbor,ale pokiaľ by to bola moja príbuzná,pridala by som do therapie okrem bežnej medicíny akupunkturu a intenzívne masaže,podľa zdravotného stavu,čiže opatrne.Ale rozhodne by som stavila na stimuláciu danej oblasti všetkými dostupnými metodami.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    BXLmiami Pozri príspevok
    Nie je to môj odbor,ale pokiaľ by to bola moja príbuzná,pridala by som do therapie okrem bežnej medicíny akupunkturu a intenzívne masaže,podľa zdravotného stavu,čiže opatrne.Ale rozhodne by som stavila na stimuláciu danej oblasti všetkými dostupnými metodami.
    Ďakujem Ti pekne za radu. Je to moja dcéra, ktorá pri pôrode z nedbalosti p. doktorky dostala krvvácanie do mozgu. V nešťastí bolo šťastie to, že bolo zasiahnuté len ľavostranné pohybové nervstvo a nie aj iné. Ešte aj pri dopravnej nehode-čo opísal Galius, mala veľké šťastie že to bola tá ľavá strana a nie pravá-zdravá. Zatiaľ nemôže riadne v ruke nič udržať a má neustále bolesti pod lopatkou. Má nastúpiť do nemocnice na rehabilitačné oddelenie, aj napriek absolvovanej ambulantnej rehabilitácie. Dúfame, že sa jej stav zlepší, urobíme aj nemožnosti, preto Tvoju radu vítame.
    Naposledy upravil Zitulda : 04.02.09 at 07:54 Dôvod: upravená duplicita vety.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.