Zavrieť

Porady

číslovanie PPD a VPD, súvis s pokladničnou knihou

Dobrý deň,
potrebovala by som od Vás názory na vedenie JU, kedže v tomto som úplný začiatoník.
potrebujem jednoducho zistiť ako mám číslovať PPD a VPD, či tak zaradom ako prídu dané situácie, alebo si to mám rozdeliť zvlášť. Teda pre PPD od č.1.... atď a tiež pre VPD od č. 1...atď. Alebo napr. PPD č.1, PPDč2, VPD č.3....
Neviem či ma pochopíte. Ide o to, aby mi to potom dalo zmysel v pokladničnej knihe.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    Ja to robím takto: PPD č.1, PPD č.2, PPD č.3,
    VPD č.1, VPD č.2, VPD č.3,
    a môže ti vzniknúť napr. PPD č.1, VPD č.1, VPD č.2 atď. a potom PPD č.2, VPD č.52, atď
    Ak máš účtovný sof. tak ti to čísluje samo

    Catlin2 je offline (nepripojený) Catlin2

    Catlin2
    No takto som si to myslela, len ide o to že to v účt. softvéry robiť nebudem, lebo ide len o farskú charitu, takže mám vedenú len pokladničnú knihu a PPD a VPD. Či to mám len zapisovať do pokladničnej knihy ako 1PPD, 2PPD, 1VPD.....?

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Ja číslujem doklady za sebou, nerozdeľujem ich na VPD a PPD... VPD1, VPD2, PPD3, VPD4... To akože nie je správne?
    A prosím Vás, Keď potrebujem dohodiť pokladničný doklad, ale už mám všetky očíslované, môžem ho očíslovať napríklad 146a?

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Eva99 Pozri príspevok
    Ja číslujem doklady za sebou, nerozdeľujem ich na VPD a PPD... VPD1, VPD2, PPD3, VPD4... To akože nie je správne?
    A prosím Vás, Keď potrebujem dohodiť pokladničný doklad, ale už mám všetky očíslované, môžem ho očíslovať napríklad 146a?
    posúvam...

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Eva99 Pozri príspevok
    Ja číslujem doklady za sebou, nerozdeľujem ich na VPD a PPD... VPD1, VPD2, PPD3, VPD4... To akože nie je správne?
    A prosím Vás, Keď potrebujem dohodiť pokladničný doklad, ale už mám všetky očíslované, môžem ho očíslovať napríklad 146a?
    Na prvú otázku - nie je to úplne neprávne, ak ich nerozdeľuješ na príjmový a výdavkový, ale len na pokladničný doklad. Správnejšie by však bolo rozdeliť ich na príjmový a výdavkový. Viem však, že nie každý soft to takto robí. V každom prípade to ošetri smernicou, spôsob číslovania dokladov.

    Na druhú otázku - nie je dobré, keď dohadzuješ akýkoľvek doklad pod rovnakým čislom s dodatkom A alebo /1 a pod. Radšej si vytvor úplne nový doklad v poradí, s tým že dátum vystavenia bude dátum nasledujúci po poslednom doklade v poradí a dátum platby na doklade bude dátum, kedy platba prebehla. Z toho bude vyplývať, že si to zaúčtovala neskôr - môžeš k tomu spraviť aj poznámku - napr. neskoro odovzdaný doklad, doúčtované dňa...

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Marianna01 Pozri príspevok
    Na prvú otázku - nie je to úplne neprávne, ak ich nerozdeľuješ na príjmový a výdavkový, ale len na pokladničný doklad. Správnejšie by však bolo rozdeliť ich na príjmový a výdavkový. Viem však, že nie každý soft to takto robí. V každom prípade to ošetri smernicou, spôsob číslovania dokladov.

    Na druhú otázku - nie je dobré, keď dohadzuješ akýkoľvek doklad pod rovnakým čislom s dodatkom A alebo /1 a pod. Radšej si vytvor úplne nový doklad v poradí, s tým že dátum vystavenia bude dátum nasledujúci po poslednom doklade v poradí a dátum platby na doklade bude dátum, kedy platba prebehla. Z toho bude vyplývať, že si to zaúčtovala neskôr - môžeš k tomu spraviť aj poznámku - napr. neskoro odovzdaný doklad, doúčtované dňa...
    Ďakujem. Len ja som zistila, že som zle účtovala stravné lístky v JÚ, takže z jedného dokladu potrebujem urobiť 3 a to tých dokladov bude potom veľmi veľa...

    číslovanie PPD a VPD, súvis s pokladničnou knihou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.