Zavrieť

Porady

Bankové účty - zmena počas roka v JU

Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu - klient používal do apríla osobný bank.účet na podnikanie, od apríla ma další , už založený na IČO, ale ten starý nezrušil a bol tam aj nejaký zostatok k aprílu. Ako môžem v JU prejsť na používanie len toho nového účtu ? stačí nejaké prehlásenie od klienta že ten prvý osobný účet už nepoužíva na podnikanie ? ako zúčtovať ten zostatok v penaznom denníku ?? fakt si neviem rady, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    možno ten zostatok zaúčtovať akože do osobnej spotreby, tým sa to vynuluje a začneš nanovo s novým účtom...neviem,len myslím

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Ja som to riešila takto:
    Oznámila som písomne príslušnému daňovému úradu zmenu, zhruba v znení:
    Dňom .... prestal podnikateľ.... použíivať osobný účet č. ... na podnikateľské účely a že ho bude naďalej používať výhradne na súkromné účely.
    Na podnikateľské účely si zriadil dňa .... v pobočke(banka)....č.účtu ...., ktorý bude odo dňa .... používať v podnikaní.

    V peňažnom denníku som vysporiadala zostatok cez interný doklad, ako VNZD - osobná spotreba - ukončenie účtu č..... a k poslednému výpisu som priložila kópiu oznámenia zaslaného na DÚ

    Bankové účty - zmena počas roka v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.