Zavrieť

Porady

dotácie v DP v roku 2008

Máme dotáciu z roku 2004 na majetok, kde účtovné a dańové odpisy nie sú rovnaké.
Keďže sa už dotácie nerozpúšťajú do výnosov z ÚO ale z DO, potrebovala by som to na nejakých konkrétnych číslach vysvetliť.
DO 800 000,-- ÚO 700 000,-- Dotácia 50% z ceny majetku.

Doteraz som na 384/648 účtovala 350 000,--

Ale čo s tým tento rok? A aký dopad to bude mať v DP?

Zaúčtujem tento rok 400 000,--? Alebo to mám prepočítať ako by sa to od začiatku účtovalo z DO a do roku 2008 zaúčtujem 500 000?
Vychádzam z toho, že daný rozdiel by sa mal rozúčtovať do dvoch rokov.

Ale stále neviem čo s tým v DP? Už som hľadala všade, ale všade sú príklady že DO sa rovnajú ÚO, pri tých to nie je problém, lebo sa účtovanie nezmení.

Ďakujem som zúfalá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    casch je offline (nepripojený) casch

    casch
    Ahoj, nevyhneš sa zložitému výpočtu, dotáciu od roku 2004 musíš ešte raz prepočítať podľa daňových odpisov za každý rok. Rozdiel, ktorý ti vznikne porovnaním s výnosmi, ktoré si už rozpustila rozdelíš na polovicu a každú uplatníš v danovom priznaní počas dvoch rokov. Dodaníš neúčtovne- transformáciu účtovného zisku/straty v DP - uvedieš ako položku zvyšujúcu základ dane.

    dotácie v DP v roku 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.