Zavrieť

Porady

odvody do soc.poisťovňe

Doteraz som nebol evidovaný ako zamestnaný ani na úrade práce ale mám záujem si platiť odvody do sociálnej poisťovňe, avšak neviem akú sumu a tiež neviem či si môžem aj spätne doplatiť nejaké obdobie. Ak ano tak aké...

Hlavne chcem vedieť či sa mi to oplatí, alebo je jednoduchšie zvoliť iný spôsob šetrenia na dôchodok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pon Pozri príspevok
    Doteraz som nebol evidovaný ako zamestnaný ani na úrade práce ale mám záujem si platiť odvody do sociálnej poisťovňe, avšak neviem akú sumu a tiež neviem či si môžem aj spätne doplatiť nejaké obdobie. Ak ano tak aké...

    Hlavne chcem vedieť či sa mi to oplatí, alebo je jednoduchšie zvoliť iný spôsob šetrenia na dôchodok.
    Dôchodkové poistenie si môžeš doplatiť spätne za celú dobu evidencie na úrade práce. Nemocenské a poistenie v nezamestnanosti len od doručenia prihlášky na reg.liste. FO.
    Má význam platiť si dobrovolné nem. poistenie, rozhodnutie platiť dobr. dôchodkové poistenie závisí od veku.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    ked dobrovolne nemocensky poisteny zaplati nemocenske neskor ako je potom s PN, do akej doby nemá nárok na PN, napr. za december 2008 zaplatil až 29.1.2009............ ďakujem

    odvody do soc.poisťovňe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.