Zavrieť

Porady

S.R.O. alebo ŽIVNOSŤ ?

Dobry den,

mam v plane zacat podnikat v oblasti sluzieb ako Agentura. Jedna sa o poskytovanie sluzieb - skolení a poradenstva. K tým skoleniam - mam lektorov opravnenych ministerstvom na vykonávanie odbornych skolení. Naklady budu asi (leasing auta, prenajom priestorov, technika - videoprojektor, dajaka elektronika, mobily,vyplaty zamestnancov alebo SZČO )... Zaujíma ma :

1. je pre mna vyhodnejsie byt s.r.o. ktora je platcom DPH alebo SZČO kedze niektore firmy z ktorymi budem spolupracovat su tiez platcovia DPH?

2. Je pre mna výhodnejsie mat jednotlivých lektorov ako a)zemestnancov alebo b) oni sam su SZČO a pracuju pre mna dodavatelsky...?

Dakujem.... :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    z mojej vlastnej skusenosti by som povedala: s.r.o.,platca DPH a nikoho nezamestnavat, lektori nech su na zivnost
    a seba mas vyrieseneho? budes mat zivnost popri s.r.o.?
    alebo ako konatel si budes platit iba zdravotku? alebo budes vo svojej firme na 1/2 prac. uvazok pri plnych odvodoch?

    yontek je offline (nepripojený) yontek

    yontek
    a seba mas vyrieseneho? budes mat zivnost popri s.r.o.?
    alebo ako konatel si budes platit iba zdravotku? alebo budes vo svojej firme na 1/2 prac. uvazok pri plnych odvodoch?

    Nad tym tiez rozmyslam a radím sa.... takze poprosím aj teba tvoj postoj kedze pracujes ako uctovnik a budes vediet urcite viac ako ja :-) Ja som rozmyslal ze zrejme zamestnam sam seba..... ale co je vyhodnejsie? mat aj zivnost? alebo pracovat na 1/2 prac. uvazok?

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    ak chces, mozes mi poslat na maja10@centrum. tvoju situaciu
    teda ako si na tom teraz, ci zivnost mas, odkedy bude s.r.o. a tak a ja ti poslem naspat ako by to mohlo vyzerat

    S.R.O. alebo ŽIVNOSŤ ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.