Zavrieť

Porady

POMOC! AUTO V UCTOVNICTVE...

Potreboval by som kto by mi poradil s takymto zapeklitym problemom.

V roku 2005 v auguste som kupil auto ako zivnostnik a viedol som si uctovnictvo.
V tom istom roku 2005 som si odpisal pri vedeni v jednoduchom uctovnictve prvy odpis za auto.

Avsak od roku 2006 bola zmena v zakone a presiel som na pausalne vydavky 40%, (dovtedy boli 25% a oplatilo sa mi robit jedn.uctov.)

rok 2007 znovu to iste pausal 40%
rok 2008 znovu to iste pausal 40%.

a takto to bude aj tento rok.

Vie mi niekto z Vas poradit ako mam vyradit resp. previest auto do osobneho uzivania v auguste to uz budu 4 roky co ho mam v uctovnictve? Mam platit aj dan z motorovych vozidiel?


Prevod do osobneho vlastnictva je mozny bezplatne alebo si ho mam sam sebe predat? A za aku sumu, moze byt suma aj 10€? Neviem si predstavit inu sumu za aku by som si auto sam sebe predal a zaroven to aj zdanil...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyradiť auto z obchodného majetku nie je žiadny problém, stačí na to zápis v inv. karte.
    Uplatňovanie paušálnych výdavkov je jedna vec, a skutočné využívanie auta na podnikanie je druhá. Ak si nepodal oznamovaciu povinnosť o ukončení používania auta na podnikanie máš dve možnosti.

    1. Urobíš to spätne teraz k dátumu 31.12.07, riskuješ pokutu za neskoré podanie najmenej 2000,-sk /66,38€/.

    alebo
    2. Podáš do 2.2.09 DP DzMV za rok 2008 a zaplatíš do tohto termínu daň z mot.voz. za rok 2008.

    Daň z mot. vozidiel sa platí nie preto, že si v daň. výdavkoch uplatňuješ výdavky na auto, ale preto, že auto využívaš na podnikanie.

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    Vdaka velmi pekne uz vtom mam aspon trosku jasnejsie .

    A este jedna vec ma napadla, co ak by som ukoncil zivnost cca v maji 2009 to je asi 3 mesiace pred uplunutim 4 rocnej doby odpisu auta (8/2005 - 8/2009). Ak som na pausalnych vydavkoch tak co stymi troma mesiacmi,... ma sa to nejako dodanit?? a ako ked som na pausalnych??

    POMOC! AUTO V UCTOVNICTVE...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.