Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdan mzde FO a 3. pilier

Zacali sme tlacit vystupenym zamestnancom potvrdenia o ZM FO na rok 2008 k danovemu priznaniu. Viem, ze 3. pilier (DDS), ktory im zrazame zo mzdy sa uvadza za mesiace 12/07 az 11/08 - pretoze DDSky zapisuju prispevky ked ich dostanu,to zn. ze za 12/07 je pre nich 01/08 (kedze vyplatu posielame v 01/08).
Moja otazka znie: ak skoncil pracovny pomer 31.12.08 (cize teraz) a odisiel mu aj prispevok za 12/08 - (to znamena ze v DDSke ho maju ako 01/09) - ci mu buduci rok este mam vystavit potvrdenie o zuct prijmoch za rok 2009 len s polozkou DDSky??
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    kvjetecko Pozri príspevok
    Zacali sme tlacit vystupenym zamestnancom potvrdenia o ZM FO na rok 2008 k danovemu priznaniu. Viem, ze 3. pilier (DDS), ktory im zrazame zo mzdy sa uvadza za mesiace 12/07 az 11/08 - pretoze DDSky zapisuju prispevky ked ich dostanu,to zn. ze za 12/07 je pre nich 01/08 (kedze vyplatu posielame v 01/08).
    Moja otazka znie: ak skoncil pracovny pomer 31.12.08 (cize teraz) a odisiel mu aj prispevok za 12/08 - (to znamena ze v DDSke ho maju ako 01/09) - ci mu buduci rok este mam vystavit potvrdenie o zuct prijmoch za rok 2009 len s polozkou DDSky??
    dakujem
    No neviem, to asi nie. Potvrdenie o príjme za rok 2009 mu predsa nemôžeš vystaviť keďže u Vás už žiadny príjem mať nebude.
    Možno by som mu skôr teraz vystavila nejaké potvrdenie zamestnávateľa, koľko príspevkov a kedy mu bolo v roku 2008 zrazených, aj s tým príspevkom z 12/2008 zrazeným v 01/2009.

    V praxi som sa s tým však zatiaľ nestretla, tak počkaj, možno ešte niekto pridá svoj názor.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    DDS-ky každoročne posielajú potvrdenie o výške príspevku každému sporiteľovi. Tak netreba nič posielať.

    Potvrdenie o zdan mzde FO a 3. pilier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.