Zavrieť

Porady

mzdy-paragraf

Ahojte,
niečo sa mi marí, co som čitala v zakone o DzP, že pri prijme zo zavislej činnosti, možeme uplatniť do DP za príslušny rok decembrovu mzdu, len ak je vyplatená do 31.1. nasledujuceho roka. Neviem najst ten paragraf, poradte mi, surne. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    johanka1981 Pozri príspevok
    Ahojte,
    niečo sa mi marí, co som čitala v zakone o DzP, že pri prijme zo zavislej činnosti, možeme uplatniť do DP za príslušny rok decembrovu mzdu, len ak je vyplatená do 31.1. nasledujuceho roka. Neviem najst ten paragraf, poradte mi, surne. Vdaka
    Náklady na mzdy za mesiac december sú nákladmi roku 2008.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    johanka1981 Pozri príspevok
    Ahojte,
    niečo sa mi marí, co som čitala v zakone o DzP, že pri prijme zo zavislej činnosti, možeme uplatniť do DP za príslušny rok decembrovu mzdu, len ak je vyplatená do 31.1. nasledujuceho roka. Neviem najst ten paragraf, poradte mi, surne. Vdaka
    krkolomne položená otázka

    johanka1981 je offline (nepripojený) johanka1981

    johanka1981
    Nechcem to z pohladu firmy, ale z pohladu zamestnanca. Ak mu nepríde na učet výplata do konca januara, a v marci si bude sam robit danové priznanie, tak si moze do toho danového zahrnut príjem za december?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    johanka1981 Pozri príspevok
    Nechcem to z pohladu firmy, ale z pohladu zamestnanca. Ak mu nepríde na učet výplata do konca januara, a v marci si bude sam robit danové priznanie, tak si moze do toho danového zahrnut príjem za december?
    V DP si prizná len tie príjmy, ktoré aj skutočne obdržal.

    johanka1981 je offline (nepripojený) johanka1981

    johanka1981
    a nie je tam nejaký casový limit? že do kedy ma dostat tu mzdu za december, stale mam zafixovaný 31.1, neviem prečo. A neviem to narýchlo najst

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Je to v §4 ods.3.
    Tu je: § 4 Zákon o dani z príjmov
    (3) Príjmy zo závislej činnosti (§ 5) plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.