Zavrieť

Porady

Platenie preddavkov na DzZPO

Dobrý den,
s.r.o. v roku 2007 uhradila vyššie predavky na DzPPO ako bola dan k úhrade, ale pritom bola povinná v roku 2008 platiť preddavky na základe poslednej známej daňovej povinnosti. V roku 2008 na základe vzniknutého preplatku neuhradila I. a II. kv. 2008. Preplatkom na dani z r. 2007 vykryla preddavky za I. a II. kv. 2008. V decembri 2008 na základe HV - vysoká strata sme požiadali danový úrad o neplatenie preddavkov. Danový úrad vyhovel.
Doteraz účtovanie:
PS - preplatkok k 1.1.2008 účet 341xxx + 154 000
účtovanie preddavku III. kv. 341/221 11 000
zostatok k 31.12,2008 165 000
A teraz neviem ci sa mám účtovne vysporiadať s rozhodutím DU o neplatení preddavkov? Myslim si že by som k 31.12.2008 mala mať zostatok na 341 len 11 000 Sk - úhrada preddavku.
Prosim o radu
Diki moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

    beatka123
    Skoda ze nikto nevie reagovať na moj dotaz. Pevne verim ze z poradakov niekto zareaguje a dá mi odpoved . Dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Rozhodnutie DU Vám slúži na to, aby ste mohli prestať platiť preddavky. Nie je to nijaký podklad na učtovanie.

    Na účte 341 mate k 31.12.2008 uhradenú sumu, t.j. 165 000,- Sk.
    Podaním DP za r. 2008 zúčtujete uhradené preddavky s daňovou povinnosťou (stratou); vznikne Vám preplatok, ktorý Vám DÚ vráti.

    Až prijatím platby (preplatu) budete mať dôvod učtovať na účte 341. Dovtedy budete na tomto účte evidovať pohľadávku voči DÚ.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, preddavky r. 2008 sme platili mesačne na základe rozhodnutia DU z dôvodu našej žiadosti o zníženie. V rozhodnutí je udané obdobie 05-12/2008 so zníženou sumou preddavku, predpokladám, že v 01/2009 už mám uhradiť podľa poslednej známej povinnosti. Poradíte? Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    seda Pozri príspevok
    Dobrý deň, preddavky r. 2008 sme platili mesačne na základe rozhodnutia DU z dôvodu našej žiadosti o zníženie. V rozhodnutí je udané obdobie 05-12/2008 so zníženou sumou preddavku, predpokladám, že v 01/2009 už mám uhradiť podľa poslednej známej povinnosti. Poradíte? Ďakujem
    Áno, ak na 1,2.,3., mesiac nemáte Rozhodnutie na zníženie platíte v pôvodnej výške z DP 2007.
    Naposledy upravil evina : 28.01.09 at 09:05

    Platenie preddavkov na DzZPO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.