Zavrieť

Porady

Denominácia dát v Money S3

Učtujem v Money S3 podľa návodu firmy Cigler som uzavrela rok 2008 a založila som rok 2009 v ktrom som ešte nevytvárala žiadne doklady, no položka denominácia dát sa mi spustiť nedá, je v ponuke zablokovaná
Vie mi niekto poradiť?
Vopred ďakujem.
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ešte mi nie je jasné či spustím najskôr denomináciu, alebo musím urobiť účtovnú uzávierku, naniesť PS do nového roku a potom denom. prosím poradte, chcem to už dokončiť a rýchlo vystavovať faktúry.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Prosím Ťa v kľude si prečítaj tento leták, kde som upravila číslovanie úkonov a rob si poznámky z našich príspevkov.

II. SKÔR AKO SPUSTÍTE DENOMINÁCIU AGENDY

1. dokončite fakturáciu a úhrady účtovného roku 2008, samozrejme aj zaúčtovať všetky záväzky, ID, (ktoré sú Ti známe)
2. vykonajte precenenie záväzkov a poh
ľadávok v cudzej mene

k 31.12.2008
3. založte nový účtovný rok 2009 – (v menu agenda – výber agendy – pridať
rok) - už zostávaš v roku 2009
4. vykonajte skladovú uzávierku (ú
čtovníctvo – uzávierkové operácie –

skladová uzávierka) k 31.12.2008

III. DENOMINÁCIA AGENDY
Po vykonaní všetkých odporú
čaných krokov je možné spustiť aparát denominácie agendy.

0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prečo ju mám spúštať z 2009. VJU som ju púšťala z 2008. Len ešte nevie či tie dph mám nechať v ID, alebo dať do pohľadávok a daň cez ID alebo záväzky, ešte toto ma drží. ďakujem.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Denominácia prebehla úspešne, ale neprenieslo mi majetok, nemám počiatočné stavy, to neviem, či až keď dám prevod po uzávierke, ale majetok mám nulový.
0 0
Alexa.k Alexa.k

Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

VladoaKatka Pozri príspevok
Prosím Ťa v kľude si prečítaj tento leták, kde som upravila číslovanie úkonov a rob si poznámky z našich príspevkov.

II. SKÔR AKO SPUSTÍTE DENOMINÁCIU AGENDY


1. dokončite fakturáciu a úhrady účtovného roku 2008, samozrejme aj zaúčtovať všetky záväzky, ID, (ktoré sú Ti známe)

2. vykonajte precenenie záväzkov a poh
ľadávok v cudzej mene

k 31.12.2008
3. založte nový účtovný rok 2009 – (v menu agenda – výber agendy – pridaťrok) - už zostávaš v roku 2009 ??....skladovú závierku vykonávaš v roku 2008
4. vykonajte skladovú uzávierku (ú


čtovníctvo – uzávierkové operácie –

skladová uzávierka) k 31.12.2008

III. DENOMINÁCIA AGENDY
Po vykonaní všetkých odporú


čaných krokov je možné spustiť aparát denominácie agendy.


Katka, denominácia sa dá spustiť aj z roku 2008 aj z 2009, je to jedno.

Inak si to zhrnula OK.

Alexa

0 0
Alexa.k Alexa.k

Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

Pru Pozri príspevok
Denominácia prebehla úspešne, ale neprenieslo mi majetok, nemám počiatočné stavy, to neviem, či až keď dám prevod po uzávierke, ale majetok mám nulový.
Majetok, mzdy a počiatočné stavy môžeš previesť znovu. Stačí spustiť nanovo denomináciu a zakliknúť príslušné okienka.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Alexa.k Pozri príspevok
Katka, denominácia sa dá spustiť aj z roku 2008 aj z 2009, je to jedno.

Inak si to zhrnula OK.

Alexa

[/left]
Alexa, mne sa to z roku 2008 nepodarilo, skúšala som niekoľkokrát, ale až z roku 2009 ... vďaka za pomoc.
Keď nad tým premýšlam s odstupom času, logické by to bolo LEN s možnosťou z roku 2008, ale ...
... aby sme to nemali také jednoduché
Katka
0 0
mery29 mery29

mery29 je offline (nepripojený) mery29

prosim vas ake mam dat predkontacie v PU pri denominacii pre ID pre Faktury nap. 321/221 a pre Závazky nap. 336/221 a pre Pohladavky nap. 211/311 ???
dakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ja som dala ako tu už bolo písané: ID 314/314, Zav. 395/325, Pohľ. 315/395.
0 0
mery29 mery29

mery29 je offline (nepripojený) mery29

Pru Pozri príspevok
Ja som dala ako tu už bolo písané: ID 314/314, Zav. 395/325, Pohľ. 315/395.
dakujem a prosim ta mohla by si mi napisat kde to uz bolo v porade spominane?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

To si teda nepamätám, ale skús money a prechod na euro. Ale určite som si to odpísala z porady a fungovalo mi to. Ale musíš to zadať v každom roku, tie isté predkontácie.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ako ste urobili prevod účtov a pokladní? veď tam mám stále nulu.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ako to prevediem, V sk agende mám zostatok 19826,50 v r. 2008, do r. 2008 mi previedlo nejakú divnú sumu 20 tisíc. v denominovanej, a v r. 2009 mám nulu, čo s tým?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tak som sľúbila, že sa ozvem ak budem vedieť niečo nové ohľadom Money S3. Odpovedali mi, že starú dov. nepreberá denomináciou nový program, ale ručne ju treba upraviť, no a ohľadom sumarizácie tých výkazov je to tak, že bude nová verzia a v tej to upravia.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

chcem sa opýtať, v pokladni v JU na konci 2008 mám nulu, posledný výber bol na os. spotrebu 3700,- Sk, po denominácii mi tento výber stále prenáša ako počiatočný stav, neviem prečo, keď v pokladni je nula? prosím o radu, som si len ručne opravila na nulu, ale vôbec to nechápem, BU mi prenieslo dobre aj knihu cenín.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ahojte

robím v MS3 jednoduché účtovníctvo, mám problém s počiatočnými stavmi, neprenieslo mi to v eurách, tak isto neivem uhrádzať faktúry z minulých rokov, lebo mi dáva sumy v SKK

pri denominácii mi vypísalo že všetko je ok.. vie mi s tým niekto poradiť čo a ako dalej?

dakujem
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

S21 Pozri príspevok
Ahojte

robím v MS3 jednoduché účtovníctvo, mám problém s počiatočnými stavmi, neprenieslo mi to v eurách, tak isto neivem uhrádzať faktúry z minulých rokov, lebo mi dáva sumy v SKK

pri denominácii mi vypísalo že všetko je ok.. vie mi s tým niekto poradiť čo a ako dalej?

dakujem
- keď ti pri denominácii vypísalo, že je všetko ok, tak skús ešte pozrieť v roku 2009 - v nastaveniach účtovného roku či máš domácu menu euro možno tam to máš nanič nastavené.............alebo skús len v pokladni alebo vo faktúrach vytvoriť nový doklad či ti ho vyčísluje v € a prepočet na skk....no neukladaj - to ak to máš všetko v poriadku tak len zavolať do money
Naposledy upravil Peterika : 05.05.09 at 22:40
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

čo s tým, keď už mám účtované doklady v roku 2009 a nechce mi urobiť denomináciu, mám naviesť počiatočné stavy ručne? a ako ich zaokrúhliť?
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Peterika Pozri príspevok
- keď ti pri denominácii vypísalo, že je všetko ok, tak skús ešte pozrieť v roku 2009 - v nastaveniach účtovného roku či máš domácu menu euro možno tam to máš nanič nastavené.............alebo skús len v pokladni alebo vo faktúrach vytvoriť nový doklad či ti ho vyčísluje v € a prepočet na skk....no neukladaj - to ak to máš všetko v poriadku tak len zavolať do money
ahojte

začiatočné stavy som vyriešila

ale stále mám problem s úhradou faktúr z minulých rokov, dáva mi to stále v SKK, viete mi poradiť ako by som to mohla vyriešiť?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

ahojte, tetno rok som robila nejake upravy v r 2007, opravené počiatočné stavy sa mi preklopili správne postune až do rok 2008. dala som denomináciu asi 2 x (potrebovala som 2x opraviť stav), to prebehlo v poriadku a tretí krát sa mi to už nezmenilo. neviete čo sa asi deje?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať