Zavrieť

Porady

Poplatky za akcie Stredisko cennych papierov

Ahojte,chcela by som Vas poprosit o radu. Tato tema prebehla mediami pred par tyzdnami, ale ostalo po nej ticho. Mozno sa to tyka aj Vas a Vasich pribuznych. Jedna sa o poplatky za akcie z prvej vlny KP. Ja mam tiez taketo akcie, kde bol podnik v konkurze takmer desat rokov a dokonca v januari tohto roku bola uplne vymazany /dobrovolny výmaz / z ORSR. Moc nerozumiem vyrazu - dobrovolny vymaz.
Kedze som tam mala vacsi pocet akcii / bezcennych/ prisiel mi poplatok dost vysoky. Som dost v rozpakoch a moc tomu nerozumiem, pretoze dana spolocnost mala 634 909 000 Sk zakladne imanie a aj dost akcionarov. Kde a akym listom sa na koho obratit, kedze tento poplatok za akcie sa mi zda byt naozaj nezmyselny, ako vlastne postupovat. Mne z tejto spolocnosti neprisli ziadne informacie o likvidacii, ako akcionarovi ani rocne spravy o hosporadreni.
Myslim, ze vacsina ludi uz aj zabudla ze mala nejake akcie.
Poprosim o radu, aktivnej obrany voci tomto poplatku a sposobu.

Vopred Vam dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Posúvam túto tému do nového kola. Aj mňa by zaujímalo, ako sa dozviem, či náhodou aj na mňa nie je vedený nejaký účet s akýmikoľvek cennými papiermi a či náhodou nemám nejakú podlžnosť, ktorú by mohol niekto po mne vymáhať aj po rokoch. Po rokoch už neviem presne, ako to všetko vlastne bolo a zdá sa mi, že tuším jedna akcia aj keď už zrejme bezcenná by mi mohla zostať. Žiadny výpis ani upomienku mi nikto neposielal, ale to nemusí znamenať, že nemôže dlh narastať. Niekde som čítal, že najnovšie sa platí len za účty s CP, ktorých hodnota dosahuje minimálne nejakú a to dosť vysokú cenu. Tým údajne mali zbaviť tých, čo im zostali bezcenné akcie o ktoré nemá nikto záujem ani v prípade darovania povinnosti platiť za vedenie účtu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Výpis z účtu v stredisku cenných papierov môžeš žiadať tlačivom:

    http://www.cdcp.sk/sluzby.html#vypis_z_uctu

    Je tam aj cenník a ďalšie informácie.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Tu sa ale žiada o výpis ak poznám číslo účtu a moje identifikačné číslo. Čo ak ale neviem, či vôbec nejaký účet mám, alebo či náhodou nemám voči nim nejakú podlžnosť. Dá sa aj toto dozvedieť?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Bolo to v lampárni asi pred 2 týždňami. Slovenská pošta spolupracuje s Fondom národného majetku, ktorý tieto akcie odkupuje. Ževraj treba zájsť na poštu (majú tam priehradky na to určené), tam vedia povedať, či ten ktorý človek má nejaké takéto akcie, vypísať tlačivá a týmto previesť tieto akcie bez hodnoty do nár. majetku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ludovit37 Pozri príspevok
    uvedená webová adresa nie je dostupná!!!
    Stránka CDCP je dostupná, akurát že ten výpis je na inej podstránke. Treba len trošku pohľadať na stránke CDCP:

    http://www.cdcp.sk/dokumenty/ziadost/F11.pdf

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ja som si práve minulý týždeň bola zrušiť účet na pošte. Mala som cenné papiere s nulovou hodnotou. Komu prišiel tento rok šek na zaplatenie poplatku za vedenie účtu a do 23.12.2009 si tento účet zruší, poplatok platiť nemusí, zaplatí ho za neho fond národného majetku. Ak poplatok zaplatil, vrátia mu peniaze. Ostatní, ktorí si chcú zrušiť účet, môžu tak urobiť do konca budúceho roka. Za zrušenie sa neplatí žiaden poplatok. Stačí na poštu - kde to robia - prísť s občianskym preukazom.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    dad111 Pozri príspevok
    Tu sa ale žiada o výpis ak poznám číslo účtu a moje identifikačné číslo. Čo ak ale neviem, či vôbec nejaký účet mám, alebo či náhodou nemám voči nim nejakú podlžnosť. Dá sa aj toto dozvedieť?
    pozri na tento link, podľa rodného čísla je možné vyhľadať, či je alebo nie je vedený účet v centrálnom depozitári : https://www.cdcp.sk/odkup/index.php

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    [QUOTE=iriska;1215624]Bolo to v lampárni asi pred 2 týždňami. Slovenská pošta spolupracuje s Fondom národného majetku, ktorý tieto akcie odkupuje. Ževraj treba zájsť na poštu (majú tam priehradky na to určené), tam vedia povedať, či ten ktorý človek má nejaké takéto akcie, vypísať tlačivá a týmto previesť tieto akcie bez hodnoty do nár. majetku
    .......................................
    Bola som na pošte a ani sa má nepýtajte na to-vybavuje sa to na reklamačnom oddelení.Najprv vybavia reklámacie a potom ak sa zvyší čas berú kuponku. Španielska dedina je slabý odvar.Medzi tým im spadol server,šory stoja ako keby daváli niečo zadarmo.........

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    [QUOTE=iriska;1215624]Bolo to v lampárni asi pred 2 týždňami. Slovenská pošta spolupracuje s Fondom národného majetku, ktorý tieto akcie odkupuje. Ževraj treba zájsť na poštu (majú tam priehradky na to určené), tam vedia povedať, či ten ktorý človek má nejaké takéto akcie, vypísať tlačivá a týmto previesť tieto akcie bez hodnoty do nár. majetku.
    .....................................
    Bola som na pošte a nepýtajte sa má na to. Španielska dedina je slabý odvar. U nás to vybavujú na reklamačnom oddelení. Najprv vybavia reklámacie a potom kuponku. Bola som tam asi dve hodiny kým má vybavili, medzi tým im spadol server,....... Šory stoja ako keby niečo bolo zadarmo. Mohli poslať každému tlačivo aby sa rozhodol ako chce.Svoj podpis overiť notárom a poslať im to doporučene. Buď si to nechá sebe alebo FNM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.