Zavrieť

Porady

PHM - maďarský bloček a DPH

Prosím o súrnu radu. Klient kúpil PHM v Maďarsku platobnou kartou. Zaujímalo by ma, nakoľko na bločku nie je vyčíslené DPH, len jedna suma tam je, či v Maďarsku na PHM nepočítajú DPH ? A keby bolo, tak ako to mám zaúčtovať v JÚ ?
Všetkým ďakujem za pomoc.
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Počítajú DPH a v tomto prípade musíš zaúčtovať celú sumu, žiadne samozdanenie ani odpočet, ak máš to na mysli.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alicacka Pozri príspevok
Prosím o súrnu radu. Klient kúpil PHM v Maďarsku platobnou kartou. Zaujímalo by ma, nakoľko na bločku nie je vyčíslené DPH, len jedna suma tam je, či v Maďarsku na PHM nepočítajú DPH ? A keby bolo, tak ako to mám zaúčtovať v JÚ ?
Všetkým ďakujem za pomoc.
Aj Maďari majú dph. Možno ale nákup bol od jej neplatiteľa. Ale aj keby dph vyčíslená bola, v slovenskom DP o nej neúčtuješ. Celá suma bude nákladom na nákup PHL.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Tak neviem, prečo majú len jednu sumu vo Forintoch a hotovo. Ja som ešte také nikdy nevidela. Je tam uvedené niečo ako 20 %. Že by to bolo to? Ale oni nevyčísľujú výšku DPH ako my ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alicacka Pozri príspevok
Tak neviem, prečo majú len jednu sumu vo Forintoch a hotovo. Ja som ešte také nikdy nevidela. Je tam uvedené niečo ako 20 %. Že by to bolo to? Ale oni nevyčísľujú výšku DPH ako my ?
A načo Ti to je? AJ tak si ju uplatniť nemôžeš. Postupuj podľa vyššie uvedeného.príspevku.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Aha, už chápem. Takže všetko bude cena PHM. Aj keď sme platitelia DPH.Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alicacka Pozri príspevok
Aha, už chápem. Takže všetko bude cena PHM. Aj keď sme platitelia DPH.Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Áno, tak.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ešte by som sa spýtala, neviete náhodou, prečo si to nemôžem uplatniť ? Ktorý paragraf o tom hovorí ? Rada by som si to naštudovala.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Majka,
klikni tu: http://www.porada.sk/t106808-p2-ktor...acive-dph.html a pozri príspevok č. 9 od Janky.
....tento rok budeme žiadať DPH z PHM z ČR naspäť, tak fakt netuším či nemám postupovať podľa príspevku č. 9
Naposledy upravil Muška : 14.04.09 at 15:46
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alicacka Pozri príspevok
Ešte by som sa spýtala, neviete náhodou, prečo si to nemôžem uplatniť ? Ktorý paragraf o tom hovorí ? Rada by som si to naštudovala.
Ako si chceš uplatniť maďarskú dph v slovenskom daňovom priznaní? Ste platiteľom dph v tejto krajine? Ak áno, to je už iné.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tweety Pozri príspevok
Ako si chceš uplatniť maďarskú dph? Ste platiteľom dph v tejto krajine?
Majka, môže si ju vyžiadať.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Nie, ale myslela som si, že či sa to nesamozdaňuje.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Majka, pozri si môj predchádzajúci príspevok na prvej strane č. 9
Naposledy upravil Muška : 14.04.09 at 15:53
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Muška Pozri príspevok
Majka, pozri si môj predchádzajúci príspevok
Áno, to áno, ale ak má len jeden bloček, bude jej to stáť za to?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Aha, takže ak sa mi to stane len jeden - dvakrát do roka, tak ak nemám faktúru atď, len bloček, tak to celé dám do výdavkov aj s DPH a dovidenia.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tweety Pozri príspevok
Áno, to áno, ale ak má len jeden bloček, bude jej to stáť za to?
Majka, nie ten príspevok, ale príspevok č. 9
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ja som si ten príspevok teraz preštudovala. Pani Acsóová hovorí, že by sa to malo zdaniť. No hotovo. Teraz ako to má byť ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

alicacka Pozri príspevok
Ja som si ten príspevok teraz preštudovala. Pani Acsóová hovorí, že by sa to malo zdaniť. No hotovo. Teraz ako to má byť ?
alicacka
ja som aj posunula tému, ale zatiaľ sa nikto nevyjadril.
Tiež ma oblial studený pot. Máme z ČR bloky.

A jeden mám z Hungarie a tiež tam nie je ani zmienka o DPH
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tu je napr. možnosť vrátenia DPH
http://www.cesmad.sk/page.php?kat=80
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ja asi zajtra zavolám na daňový úrad a spýtam sa. Keďže mi nikto nevie presne poradiť a nerada by som narobila nejakú chybu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alicacka Pozri príspevok
Ja asi zajtra zavolám na daňový úrad a spýtam sa. Keďže mi nikto nevie presne poradiť a nerada by som narobila nejakú chybu.
A myslíš, že budú fundovaní? Bodaj by áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať