Zavrieť

Porady

Palenie zrubanych stromov

Zdravim,

chcel by som sa poradit, poslednu jesen sme vyrubali s povolenim asi 8 ihlicnatych stromov a na zahrade mi zostala kopa dreva hlavne konare ktore sa dalej nedaju velmi pouzit.

Chcem sa spytat za akych podmienok to mozem na zahrade spalit? Nejde ani o travu ani o odpad ale vysusene drevo ktore mi na zahrade zavadzia. Potrebujem to drevo nejako ohranicit murovanou pecou alebo proste urobim ohnisko a budem postupne dohadzovat konare?

Mam tam este stary betovony akoze bazen/jazierko ktore sa nepouziva takze teoreticky by som to mohol dat aj tam.

Diky za kazdu radu.

Fero
Usporiadat
feronovak feronovak

feronovak je offline (nepripojený) feronovak

Zdravim,

chcel by som sa poradit, poslednu jesen sme vyrubali s povolenim asi 8 ihlicnatych stromov a na zahrade mi zostala kopa dreva hlavne konare ktore sa dalej nedaju velmi pouzit.

Chcem sa spytat za akych podmienok to mozem na zahrade spalit? Nejde ani o travu ani o odpad ale vysusene drevo ktore mi na zahrade zavadzia. Potrebujem to drevo nejako ohranicit murovanou pecou alebo proste urobim ohnisko a budem postupne dohadzovat konare?

Mam tam este stary betovony akoze bazen/jazierko ktore sa nepouziva takze teoreticky by som to mohol dat aj tam.

Diky za kazdu radu.

Fero
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Prepáč, ale načo dvakrát ten istý príspevok?
http://www.porada.sk/t111325-palenie...h-stromov.html
Poraďáci, ktorí vedia, Ti určite poradia aj v jednom.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Od 1.januára 2006 podľa Čl. I (bod 43.§ 18 ods.3 písm. n) a Čl. VI. zákona č.24/2004 Z.z. je spaľovanie suchého lístia, drobných konárikov a ostatného odpadu zo záhrad a domácností zakázané. Do úvahy preto pripadá iba spaľovanie za účelom vykurovania, ktoré možno využiť iba v prípade likvidácie starých sadov alebo zmladzovacieho rezu starších extenzívnych výsadieb.

Prv sme tiež pálili odrezky zo stromov na záhrade, momentálne ich používame pri grilovačke, musíme viac strážiť oheň, lebo drevo rýchlo horí. Má to výhodu, nemíňa sa drevo, ktoré je nachystané do krbu v dome.

PS : ak si omylom zadal tému Palenie zrubanych stromov v stavbe, môžeš príspevok vymazať. Klikneš uprav ... vymazať tento príspevok.
Naposledy upravil alla66 : 09.05.09 at 19:40
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pokiaľ viem, tak by si mal nahlásiť hasičom, že chceš páliť drevo. Inak keby Ťa niekto bonzol, pokuta Ťa neminie. Nahlás termín a drevo popáľ. Hasičo Ti dajú súhlas.
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
skus dat inzerat ze predavas drevo na kurenie
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na konáre vhodnej hrúbky je vhodné použiť drvič drevného odpadu. Drevnú hmotu môžeš použiť ako kompostovací materiál. Aspoň mi to tak využívame.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
... ak bývaš na dedine tak aký problém, postupne to páľ, aby nebol veľký oheň a máš to vyriešené. Ihličnany a najmä suché veľmi rýchle horia takže z toho nebude dym, akurát musíš byť pri tom a postupne spaľovať.
Naposledy upravil legolas : 10.05.09 at 04:46 Dôvod: doplnenie
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

JA tento problém riešim tak, že si tie konáre nasekám zhruba na 40-50cm kúsky, robím z nich viazaničky a používam to na podkurovanie do krbu. V podstate nepotrebujem papier a ak neberiem ohľad na tu prácu, zužitkujem všetko drevo.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

kero, cim to zvazujes?
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Je jedno, čím to zviažeš. Ja to zvazujem obyčajným špagátom. Samozrejme , nie káblom alebo niečim umelým. Ide o to, aby to riadne zhorelo a neusádzali sa usadeniny v komíne.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Dá sa len súhlasiť s "kerom64", videl som na čerpačke PHM balíčky dreva ( naštiepané ale aj tenké) a nie za malé peniaze.
Ak máš krb je to ideáne riešenie.
Inak Hasiči by nemali robiť problém keď im spalovanie nahlásiš a budeš dodržovať ich pokiny PO.
Len si treba švihnúť, lebo za chvílu je tu obdobie keď ti nepovolia nič páliť aby zabránili letným požiarom.

Prajem príjemné "balenie" ...
0 0
feronovak feronovak

feronovak je offline (nepripojený) feronovak

Niekto tu spominal predaj dreva ... Mam tam aj 4x 3m+ kmene tych ihlicnatych stromov, je to na nieco pouzitelne? Co s tym dalej? Napada ma narezanie na dosky ale mne ich netreba a zbytocne vyhodene peniaze ale na zahrade to zavadzia ...

S tym palenim, mam tam betonove koryto co ma asi 2x1x1m a tym padom by som to drevo mohol nahadzat tam a postupne to palit, neplanujem to palit nejako drasticky naraz ,,, Stale to musim hlasit na poziarnikov?

Diky
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

to sa naozaj okolo teba nenachádza nikto, komu by si to drevo podaroval?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mame podobny problem akurat ze my mame tenke vetvicky... je tam toho az az...

palit som manzelovi zakazala... hlavne preto, aby sme si neurobili zle meno, pretoze je vonku krasne, ludia vesaju pradlo na dvor a my budeme ti zli, co im zasmradia cerstvo vyprane veci...

snad bude moznost to kdesi vyviest (myslim legalne miesto... urcite nic nelegalneho neplanujeme)
0 0
feronovak feronovak

feronovak je offline (nepripojený) feronovak

no konariky a narezane konare evidentne nikto nechce, resp chce ale najlepsie keby sme im to doniesli a na to teda nemam cas a naladu ...

Tie hrube kmene je skoda darovat, ma to aj nejaku cenu a radsej nez to vyhodit tak by som to dal na dosky na stavbu alebo urobit take tie detske drevene hracky na zahradu pripadne sedenie ku grillu ...

Toho na palenie je dost, proste sa to nazbieralo z tych 8 stromov
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

A čo tak drvič záhradného odpadu? Ak to nechceš páliť, tak sa to dá zošrotovať a máš po starosti. Drť sa dá využiť na veľa vecí. Samozrejme, že iba tie tenšie. Myslím tak okolo štyri cm. Tie hrubšie narezať, nechať uschnúť a spáliť v peci alebo krbe.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
andreaS Pozri príspevok
mame podobny problem akurat ze my mame tenke vetvicky... je tam toho az az...

palit som manzelovi zakazala... hlavne preto, aby sme si neurobili zle meno, pretoze je vonku krasne, ludia vesaju pradlo na dvor a my budeme ti zli, co im zasmradia cerstvo vyprane veci...

snad bude moznost to kdesi vyviest (myslim legalne miesto... urcite nic nelegalneho neplanujeme)
Zavolaj kamarátov, susedov na večernú grilovačku. Každý prinesie,"Čo dom dal " .Slaninka, špekačky,koláčiky, víno, alkohol... Utužíte dobré susedské vzťahy, zasmejete sa a pomíňaš drevo. Strávite príjemný večer...možno nebude prvý a posledný... Dobrá grill párty je nákazlivá....vždy sa tešíš na ďalšiu
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Keď to budete páliť vždy ajte pri sebe klobásu. Ak budú mať hasiči pripomienky, vyhovorte sa, že si opekáte, to snáď nezakazuje žiadne obecné nariadenie.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alla: skvely napad, len u nas to ma maly hacik... ide len o pozemok na kt. planujeme stavbu a pripadnych hosti nemam ani kde usadit
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Tak sa daj k požiarnikom a nebudeš ich musieť vždy volať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať