Zavrieť

Porady

wistéria

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, prečo mi nekvitne wistéria, mám ju už štvrtý rok ale ešte nemala ani kvietok, listov má hodne. Suseda ju má o rok viac ako ja ale od druhého roku jej kvitne záplavou kvetou a na jeseň ju vždy ostrihá na malý stromček, ale ja chcem aby sa mi ťahala, neviete, kde je chyba, díky.
Usporiadat
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ja mám ten istý problém. Vraj ju treba v prvých 2-3 rokoch celkom zostrihat, ale ja už ju mám dosť veľkú a tiež zopár rokov, ale ani kvietka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

ano treba vistériu strihať vtedy krásne kvitne, pekne sa dá formovať netreba sa báť strihania, odvďačí sa peknými strapcami kvetov, nie je náročná ani na vodu a vytvára v lete svojimi listami chládok hlavne keď sa má o čo oprieť
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vistárie vyžaduje slunné, teplé a chráněné stanoviště (např. jižní zeď), půda by měla být propustná, výživná a vápnitá, nesnáší přemokření. Množí se semeny nebo hřížením jednoletých výhonů (na jaře), vykvétá ve věku okolo 3 let, je-li však pěstovaná ze semen, kvete později, někdy až ve věku okolo 10 let. V červenci či v srpnu je dobré zkrátit mladé větve na délku 3 až 5 listů, rostlina pak více kvete a více se větví. Vistárie není schopná se sama pnout po zdech, proto je nutné ji uchytit k nějaké vhodné opoře (pergola apod.).

http://botanika.wendys.cz/kytky/K483.php
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ak možno rátať za zostrihanie to, že mi ju po dva prvé roky odhrizol pes asi vo výške pol metra od zeme, ale aj tak mi nekvitne. Suseda ma malý stromček obsypaný kvetmi a mne sa ťahá po stlpe na terase už je až na streche a nič.
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

Sikovny psik , bude z neho zahradnik?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No z neho je hlavne psík-likvidátor.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Rozhodla som sa prilepiť fotku wistérie mojej mamy. Má ju piaty rok. Päť rokov ani raz nekvitla až tento rok prvý krát. Prečo sa tak správala nevie nik. Ošetrovaná bola každý rok rovnako. Na fotografii je už v štádiu odkvitania.( mala som problémy s prikladaním, čiže 1. obrázok zoskenovaná fotka a druhý som musela zabaliť inak to nešlo)
Naposledy upravil ludmilla : 13.05.07 at 22:38
wistéria.jpg  
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No teda je nádherná, ja ju budem mať na budúci rok 5 rokov, možno aj mne zakvitne. Ako ju mám zostrihnúť na jeseň?
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Wistaria kvitne až po 3-5 rokoch, v lete VII-VIII ju treba mierne zakrátiť - vytvarovať výhony na 25 - 30cm, na jar II-III pred rašením ju treba radikálne skrátiť, na 1-2 púčiky . Zakvitne a nasledovne vytvorí dlhé výhony. Po okuse psom nekvitne. Náš pes - súčka to tiež skúšala a nemala úspech. Manžel s nožnicami ano.
Naposledy upravil witch : 04.06.07 at 08:03 Dôvod: upresnenie
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
[quote=kukučka;456944]
je-li však pěstovaná ze semen, kvete později, někdy až ve věku okolo 10 let.

to isté hovoril minule nejaký pán záhradník na Prime v nedelňajšom "receptári".
Vraj semienkové kvitnú neskôr alebo aj vôbec.

Suseda zasadila jednu rastlinku asi pred piatimi rokmi, doteraz jej narástla tak cca do 2 m, obtočila sa okolo ohrady (super to vyzerá...) a tento rok mala 42 kvetov.
Zatiaľ mi nezostáva nič iné, len čakať, kedy vyrastie aj tá moja. Zatiaľ má len 10 cm
0 0
wutra wutra

wutra je offline (nepripojený) wutra

wistéria
"...wistéria vypestovaná zo semena nemusí niekoľko rokov vôbec kvitnúť..."
Veľká encyklopédia... , autor Ch. Brickell
0 0
durislavus durislavus

durislavus je offline (nepripojený) durislavus

Biológ, zoológ - ornitológ. Príroda ma fascinuje a snažím sa jej porozumieť ;) ...viac
podla mojich skusenosti kvitne wisteria az po tom, co sa poriadne zakoreni. a osobne si myslim, ze taky 2-3rocny stromcek by sa ani nemal nechat vysylovat kvitnutim, nech radsej tlaci hmotu. nam 1.x wisteria zakvitla vlani asi po 5-7 rokoch, aj to nehojne. toho roku to vyzera, ze je konecne obsypana ako ma byt. kym nema poriadnu korenovu sustavu, myslim si, ze nie je schopna poriadne kvitnut. ta moja bola kupovana, ziaden semenacik, a trvalo jej asi 4 roky, kym sa uchytila a dalsie 4 roky, kym poriadne vyrastla a je mozne ju tahat tam, kam chcem. ale teraz uz slape velmi pekne - v lete takmer vidno o kolko kazdy den podrastu mlade vyhonky
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
sybila3, ludmilla : ako ste sa dostali k wistérií ? Je krásna. Kde sa dá kúpiť? Ďakujem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dá sa bežne kúpiť. My sme kúpili našu- nekvitla ani raz a má už cez 2 metre, zato min. rok. kúpila mužova babka jednu krpatú- stromčekovú má asi 50 cm a má aj 8 pukov na kvitnutie takže tiež sa nevyjadrujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

alla66 Pozri príspevok
sybila3, ludmilla : ako ste sa dostali k wistérií ? Je krásna. Kde sa dá kúpiť? Ďakujem
Ja som moju kúpila v Hornbachu v BA, majú tam na výber veľa farieb - kvetov
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
aj v Baumaxe som videla, ale treba sa poobzerať aj v záhradníctvach
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ďakujem, cez net nechcem kupovať, musím sa popýtať po okolí...Našla som, že je viac druhov wistérií, som zvedavá...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Máš pravdu, najlepšie je vidieť čo kupuješ.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
vistéria potrebuje zostrihať výhonky na 2-3 očká.Ja ju strihám viackrát do roka pretože by nás omotala svojimi výhonkami, rastie neuveriteľne rýchlo nie je treba sa báť ju strihať, práve vtedy sa odvďačí bohatým kvitnutím.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Kočky ďakujeeeeem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať