Zavrieť

Porady

Viedeň - Prater

Chystáme sa na dovolenku na južné Slovensko. Chceli by sme s deťmi niekam pozrieť. Napadol nás zábavný park Prater vo Viedni. Manžel tam už bol asi pred 15 rokmi. Bol tám niekto z Vás? napíšte ako tam je, koľko stojí vstupné, či je to dobrý nápad na výlet. Na internete som našla aj niaky " český Prater", čo by mihlo tiež byť. Dík.
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Prater je pekne miesto na vylet. Vstupne do arealu sa neplati. Plati sa len parkovne ak budete parkovat na parkoviskach pri hlavnom vchode. Parkoviska zo zadu pri stadione a vystavisku boli zadarmo, dufam, ze stale su. Kazda atrakcia ma svoju cenu. Pre nas mozno v niektorych pripadoch vyssiu. Atrakcii je obrovske mnozstvo. Dostanente sa tam lahko, cesta je znacena, vseobecne po Viedni sa dobre jazdi. Stoji to za to. Pekny vylet.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

atrakcie stoja od 1,5 € vyssie, je ich tam vela ale aj samotny park stoji za prechadzku, navyse nieje odtial daleko do centra, peso ale radsej metrom, da sa zaparkovat aj na zachytnych parkoviskach, kupit si listok na "MHD" na cely den a prejst toho vo Viedni viac, napr z PRATERU sa pohodlne za par minut metrom dostanete na Stephan plac (pisem ako pocujem ) a mozete skusit super talinasku zmrzlinu odporucam ZANONI&ZANONI (od 1,5€).ak tam idete cez vikend da sa zaparkovat v prilahlych uliciach zadarmo, len pozor treba si vsimat znacku pri vstupe na ulicu kedy sa tam da parkovat, kazda to ma inak, potvrdzujem soferovanie vo Viedni je kludne a neporovnatelne z BA a vsetko je znacene.pozor na parkovanie ak zaparkujete zle takmer iste dostanete pokutu (okolo 30€ a vyssie)
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Zdravím Vás poraďáci. Dostala som pozvanie do Viedne na predĺžený víkend, budem ubytovaná na pešej zóne a problém je s parkovaním. Neviete mi poradiť lacné parkovanie v blízkosti - Stephansdomu? Ďakujem
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

parkovanie vo Viedni je velmi jednoduche. Takmer pri kazdej stanici metra,su velke garaze aj na viac dni parkovania. Cena na jeden den(24 hod) v porovnani s Bratislavou je smiesna - cca 5 " ojro" A kedze ides zo Slovenska, tak za Simmeringom odboc z dialnice za "stvorlistkom", prejdi most do stvrte v tretom bezirku ERDBERG!!! Tam Ta uz tabule nasmeruju do garazi a s oznamenim,kolko je este volnych miest.Da sa to zistit aj cez mobil!Platis pri vstupe kartou alebo do pokladne v garazach.Vytahom nad grazou vystupis priamo do stanice Metra a si kupis celodenne listky na MHD (metro, autobus, elektricky) cena je zase veeelmi priazniva, s tym, ze mozes pochodit krizom krazom celu Viennu .
Prajem vela prekrasnych chvil a zazitkov. Vieden je uzasne ciste a pohodove mesto. S autom je tam uplne zbytocne krizovat, lebo MHD je perfektna!Ma rychle, ciste a sustavne chodiace spoje !!!Avsak asi Tvoji hostitelia sa riadne postaraju aj o tento detailAj pod Radnicou Rathaus je rovnake parkovisko , to je este blizsie pesej zony.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Odporúčam pozrieť aj stránky

www.wien.gv.at a www.wienerlinien.at
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Pekne ďakujem. Už sa veľmi teším.[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/DOMA/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Milí poraďáci. Potrebovala by som ešte vedieť, či mi treba z Bratislavy do Viedne kúpiť diaľničnú známku, ak áno za koľko /cestujem na 3 dni/ a či sa dá kúpiť už na hraničnom prechode. Ďakujem
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Dank Pozri príspevok
Milí poraďáci. Potrebovala by som ešte vedieť, či mi treba z Bratislavy do Viedne kúpiť diaľničnú známku, ak áno za koľko /cestujem na 3 dni/ a či sa dá kúpiť už na hraničnom prechode. Ďakujem
Najst cestu na ktorej nepotrebujes dialnicnu znamku samozrejme je mozne, a je ich viac. Nie je to ani dalej. Trocha skusenosti s jazdenim a znalost mapy je potrebna. Znamku kupis uz aj na benzinkach v Blave, na hranicnom prechode, len to urob pred vjazdom na dialnicu. Cenu si zial nespomeniem. Na tri dni na to istotne mas. Inak jazdit po Viedni sa moze aj po dialnici bez vignety. Musis ale davat pozor na znacenie, od ktoreho vyjazdu je to uz platene.
0 0
adelcia adelcia

adelcia je offline (nepripojený) adelcia

ahojte, volam sa adela, mam 40 rokov, a od narodenia nevidim. ...viac
ahojte ludia som fanuska kolotocov. cim rychlejsie tym lebsie. ani nemusia ist vysoko. cez leto urcite idem do pratra. mam prozbu k vam vsetkym co tamuz boli piste piste o vsetkom. piste nazwy kolotocov, ake mate snich zazitky a vobec vsetko. straaaaaaaaaasne ma to zaujima. dik za odpovede. adela
0 0
leníča leníča

leníča je offline (nepripojený) leníča

ahoj adela, bola som v Pratri, je tam fakt super. Mám z tadiaľ pekné zážitky, niektoré kolotoče sú pre riadne odvážnych. Oplatí sa tam ísť keď len pozrieť, čo všetko sa dá vymyslieť pre zábavu. Samozrejme musíš mať dobrý žalúdok na rôzne výkyvy, otočky, výšky....
0 0
MooMoo MooMoo

MooMoo je offline (nepripojený) MooMoo

adelcia Pozri príspevok
ahojte ludia som fanuska kolotocov. cim rychlejsie tym lebsie. ani nemusia ist vysoko. cez leto urcite idem do pratra. mam prozbu k vam vsetkym co tamuz boli piste piste o vsetkom. piste nazwy kolotocov, ake mate snich zazitky a vobec vsetko. straaaaaaaaaasne ma to zaujima. dik za odpovede. adela


NO ja som tam bola niekolko krat. Je tam fakt vela super kolotocov. nebiva mi po kolotococh zle ale po jednom vzdy ked nanho idem. uz som na nom bola viac krat a zakazdym mi je po nom blbo. vola sa boomerang. je mi z neho zle lebo potom, co si prebehne celu drahu ide tu istu drahu este aj dozadu. a ked idem dozadu, je mi zle alebo tie macicky.. strasne to reze zatacky a este sa to aj toci to je super. Alebo som bola na retazovke vo vyske asi 100 metrov.. je to taka hviezdica.Alebo aj ten SPACESHOT - klasicke vystrelovatko. taka tyc a na nej je vozik a vystreli ta to strasnou rychlostou hore.. super!.. Je tam toho strasne vela.. no ved popozeraj foto na googli.. uvidis.. inak ja tam zajtra idem hehe.. uz sa tesim.. papaaa
0 0
$qU_@_rY $qU_@_rY

$qU_@_rY je offline (nepripojený) $qU_@_rY

Zdravíííím Vás....už zajtra ideme do BA a v sobotu do Viedne....xcel by som sa spýtať aj ja ako je to s tým prátrom....radi by sme tam šli...takže je to tak ako sa tu vraví že je vstup zadara do parku iba atrakcie niečo stojaaa? osobne nemusim nejake extra kolotoče a thaQ,,,, ale na ten Riesenrad...či ferris wheel či jak sa to volá by sme xceli ísť...proste na to najvačšie koleso čo ide thaQ pomaly a skôr je zamerané na panoramu mesta ako nejaký hustý kolotooč...určite viete o čom vravííím.....koľko stojí vstupné naň??? pls pošlite odpoveď aby som si to stihol do tej soboty pozreť...ďakujeeeem.....
0 0
$qU_@_rY $qU_@_rY

$qU_@_rY je offline (nepripojený) $qU_@_rY

mno o5 píšem bo som si spomenul že sme xceli navštíviť aj Palac či zámok či čo to je Belvedere...... thaQ sa xcem spýtať či funGuje na podobnom principe ako Schonbrunn, že areál a zahrady su otvorene a plati sa iba prehliadka vo vnutriiii??? asi odveci otázka ale thaQ pre istotuu thnx
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

$qU_@_rY Pozri príspevok
mno o5 píšem bo som si spomenul že sme xceli navštíviť aj Palac či zámok či čo to je Belvedere...... thaQ sa xcem spýtať či funGuje na podobnom principe ako Schonbrunn, že areál a zahrady su otvorene a plati sa iba prehliadka vo vnutriiii??? asi odveci otázka ale thaQ pre istotuu thnx
Áno, myslím, že aj Belvedere tak funguje. Záhrady sú voľne prístupné. Inak bližšie info k Belvederu nájdeš tu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

$qU_@_rY Pozri príspevok
Zdravíííím Vás....už zajtra ideme do BA a v sobotu do Viedne....xcel by som sa spýtať aj ja ako je to s tým prátrom....radi by sme tam šli...takže je to tak ako sa tu vraví že je vstup zadara do parku iba atrakcie niečo stojaaa? osobne nemusim nejake extra kolotoče a thaQ,,,, ale na ten Riesenrad...či ferris wheel či jak sa to volá by sme xceli ísť...proste na to najvačšie koleso čo ide thaQ pomaly a skôr je zamerané na panoramu mesta ako nejaký hustý kolotooč...určite viete o čom vravííím.....koľko stojí vstupné naň??? pls pošlite odpoveď aby som si to stihol do tej soboty pozreť...ďakujeeeem.....
Inak všetko máš na vebe..

Áno, vstup je zadarmo, je to vlastne také malé mestečko. Atrakcie sú spoplatnené. Riesenrad stojí 8 EUR dospelý a 3,20 deti, do 3 rokov zadarmo.

Ceny ostatných atrakcií nájdeš tu:

http://www.prater.at/Attraktionen.php
0 0
$qU_@_rY $qU_@_rY

$qU_@_rY je offline (nepripojený) $qU_@_rY

mno fakt díkeeess......rýchlo ste odpovedaliii a fakt dakujem bo by som sa tam zbláznil s mojimi kominkačnými schopnosťami....
0 0
alenap alenap

alenap je offline (nepripojený) alenap

Ahoj,
my sa chystáme na Vianočné trhy do Viedne a čítala som v novinách, že parkovanie má byť priamo vo Viedni obmedzené.Nevie niekto kde je dobre parkovanie mimo centrum? Ďakujem
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
alenap Pozri príspevok
Ahoj,
my sa chystáme na Vianočné trhy do Viedne a čítala som v novinách, že parkovanie má byť priamo vo Viedni obmedzené.Nevie niekto kde je dobre parkovanie mimo centrum? Ďakujem
http://www.wien.gv.at/verkehr/parken/index.html
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

alenap Pozri príspevok
Ahoj,
my sa chystáme na Vianočné trhy do Viedne a čítala som v novinách, že parkovanie má byť priamo vo Viedni obmedzené.Nevie niekto kde je dobre parkovanie mimo centrum? Ďakujem
Odporučila by som parkovacie domy APCOA napr. Erdberg, alebo Gasometer A+C (nájdeš na internete) sú zaujímavé cenou a to 3 eurá/deň, i v blízkosti mám jeden parkovací dom v tejto cene a to Hütteldorf P R - to v prípade ak by ste išli do Schönbrunu, v podstate je to asi 4-5 zastávok metrom. Okrem toho v bočných uličkách zaparkuješ bez platenia treba popozerať. Ešte jeden zaujímavý parkplatz je pri Donauinsel ten je zadarmo je to odbočka za Vienna Center Austria a sú to neasfaltované parkovacie plochy, tie využívame, keď chodíme bicyklovať na Donauinsel. Vyhýbaj sa parkovacím domom WIPARK, tie sú drahé.
0 0
alenap alenap

alenap je offline (nepripojený) alenap

Ďakujem za odpovede, veľmi ma potešili
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať