Zavrieť

Porady

Stavba zahradnej chatky

Ahoj, chcela by som sa opytat. Chceme si kupit zahradu. Na zahrade je voda, elektrina. Je v OV. Viete mi poradit, ak si tam chceme postavit objekt na celorocne byvanie v akych rozmeroch je to mozne? Zahrada ma 420m²

Ahoj, chcela som sa opytat. Chceme kupit zahradu v zahradkarskej oblasti Zabi Majer. V okoli stavaju domky roznich rozmerov. Pytali sme sa na urade ci je tam dovolene stavat, naco nam bolo povedane, ze ta oblast je priemyselna v takej je stavanie zakazane. Mate s tym niekto skusenost? Dakujem
Naposledy upravil arizona : 24.09.09 at 17:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Uzemny plan je zavazny, ak je dana oblast vedena ako mestska priemyselna zona, tak tam nemozete stavat RD. Ak v minulosti bolo nieco legalne postavene resp. niekdo dnes na cierno stavia chatky je to uz na jeho zodpovednost. Vy by ste potrebovali aby v uzemnom plane bola parcela v zahradkarskej zone, co ako pisete nie je.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Ak to chceš normálne prehnať cez stavebné povolenie, tak môžeš postaviť čokoľvek ak ti to na meste či obci pod ktorú pozemok patrí schvália. Ak sa jedná o mesto a je už spracovaná územná mapa tak sa dá zistiť aj na internete, či je táto oblasť určená na bývanie, rekreáciu, alebo priemyselné objekty a zároveň aké domy sa majú tam stavať. To ti povedia na meste architekti, ešte lepšie je ak to spadá pod obec, tam totiž s tým nerobia také obštrukcie. Ak tvoja záhrada nie je v intraviláne (je až za tabuľou) nemôžeš svoj objekt nazvať rodinným domom, ale iba chatou, čo však je len názov, bývať tam samozrejme môžeš.
    Ak nechceš absolvovať celú tú tortúru stavebého povolenia, môžeš postaviť chatu do 25 m2 plochy len na ohlásenie. Dobrá správa je, že budúci rok sa bude dať stavať len na ohlásenie aj 100m2 veľký objekt.
    Chalany Od roku 2010 100m2 len na ohlasenie? Tak to by bolo super, to vedsina domov nema viac ako 100m2 zastavanej plochy.
    Vies prosim ta k tomu poslat nejaky link kde sa da o tom viac precitat. Dakujem velmi pekne Wadi
    arizona Tato tema je uz 5 rokov stara. Zaloz si novu temu s novou otazkou. Do existujucich tem sa prispieva iba odpovedami, nie dalsimi otazkami.

    bromid je offline (nepripojený) bromid

    bromid
    Ahojte,
    ako je to s oblastou zabi majer? nikde na nete neviem najst, resp. na stranke race uzemny plan, ako sa s touto oblastou planeje do buducnosti. pozemky su tam lacne, takze asi nejaka investicia do buducnosti sa to neoplati. alebo?

    kaiz je offline (nepripojený) kaiz

    kaiz
    Caute poradaci, vie mi niekto dat radu ohladne kupy zahradnej chatky (vyborne situovanej) ktora sa predava len ako chatka bez pozemku, ktory patri pozemkovemu fondu a je spracovana ziadost na odkupenie na nu a ostatne pozemky s chatami v okoli. Zatial som nenasiel nic na webe, co by bolo proti tomuto kroku, pozemok sa da odkupit za trhovu cenu, urcenu pre bratislavu na 66€ m2 a zahradna chatka urcena na rekreaciu nema po novom definovanu velikost, takze ju mozno prestavat na mensi rodinny domcek. Otazka znie, je niekde hacik, ma nikto skusenost s niecim podobnym? Vopred dik za help.

    staco je offline (nepripojený) staco

    staco
    Na otazku ako to je s oblastou ZABI MAJER tak tato oblast ma byt v novom uzemnom plane prekvalifikovana
    z priemyselnej zony na zonu rekreacie a oddychu a chatovu oblast
    Inak mam tam zahradu a v poslednej dobe sa to tam velmi meni k lepsiemu

    hurrdurr je offline (nepripojený) hurrdurr

    hurrdurr
    5.Návrh zadania na spracovanie UŠ na zmenu UP – lokalita Žabí majer

    Záhradkárske spoločenstvo Žabí majer predložilo zadanie na spracovanie UŠ, ktorou chcú overiť zmenuUP z funkcií: zmiešané územie - obchod, výrobné a nevýrobné služby, energetika a telekomunikácie, plochy zariadení MHD a autobusovej PHD, plochy železničnej dopravy, zariadenia odpadovéhohospodárstva, ochranná a izolačná zeleň a biokoridory na záhrady, záhradkárske a chatové osadya lokality. Komisia neodporúča súhlasiť s overením zmeny funkcie platného UP.


    http://www.scribd.com/doc/53276180/Komisia-v%C3%BDstavby-reg-rozvoja-dopravy-verejneho-poriadku-a-%C5%BDP-13-4-2011

    boldizar6b je offline (nepripojený) boldizar6b

    boldizar6b
    Najjednoduchšie riešenie je chatka bez základov a keďže vravíte že je to priemyselná zóna nikdy neviete či o pár rokov tam ešte budete chcieť chodiť a chatku bez základov si "jednoducho" presuniete na iné miesto a nemáte zbytočné náklady: obehanie úradov, povolenia, dan z nehnutelnosi a dalsie ktoré niesú malé

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Viridiana Pozri príspevok
    Ahoj, chcela som sa opytat. Chceme kupit zahradu v zahradkarskej oblasti Zabi Majer. V okoli stavaju domky roznich rozmerov. Pytali sme sa na urade ci je tam dovolene stavat, naco nam bolo povedane, ze ta oblast je priemyselna v takej je stavanie zakazane. Mate s tym niekto skusenost? Dakujem
    Otázka je položená trochu odporujúco si ..

    Názov témy - Stavba zahradnej chatky

    ale potom to už je
    stavaju domky roznich rozmerov
    Pokiaľ viem , tak záhradnú chatku - BEZ ZÁKLADOV - si kľudne môžeš postaviť , niečo na spôsob , ako sú v ponuke rôznych výrobcov ...napríklad :
    http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...+zruby&spell=1

    Stavba zahradnej chatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.